Żołnierskie powitanie wiosny

Wydarzenia

Żołnierskie powitanie wiosny

06.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
21 i 22 marca Gmina Wyszków i Wojskowa Komenda Uzupełnień już po raz ósmy zapraszają do hali WOSiR na Wiosenne Spotkania z Wojskiem. Wstęp na prezentacje uzbrojenia i wystawy oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego bezpłatny.
Spotkania z wojskiem to już tradycja pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Od godz. 9.30 będzie można oglądać uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy, wystawy sprzętu historycznego, stoika promocyjne jednostek i uczelni wojskowych. W programie także pokaz walki wręcz oraz degustacja wojskowej grochówki.
Do tradycji przeszły już także przyjazdy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert odbędzie się drugiego dnia, 22 marca, wieczorem.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
60 kilogramów i 2 piętra bólu

60 kilogramów i 2 piętra bólu

„60 kilogramów – tyle waży Damianek. Z wózkiem inwalidzkim – dużo więcej. Dwoje starszych ludzi – jego mama i tata – codziennie znosi go na rękach z drugiego piętra. Jedna osoba nie dałaby rady. Kręgosłupy jeszcze wytrzymują. Ręce już nie… Schodołaz, który ułatwiał im znoszenie niepełnosprawnego syna, popsuł się. Używany codziennie od 7 lat, nie wytrzymał ze starości… Dziś mama i tata Damiana mają tylko siebie i siłę swoich rąk. My chcemy dać im nadzieję i pokazać, że są ludzie, którym nie jest obojętny los ich syna, dzięki którym uda nam się kupić nowy schodołaz. To jedyna szansa, by odciążyć ich w opiece nad synem” – czytamy na stronie siepomaga.pl. Zachęcamy do wsparcia tej ważnej zbiórki.
zobacz więcej
Podwyżka dla sołtysów i przewodniczących osiedli

Podwyżka dla sołtysów i przewodniczących osiedli

Od 2021 r. sołtysi w gminie Wyszków i przewodniczący miejskich osiedli otrzymają niewielką, ale podwyżkę diet. Gmina nie będzie już im płaciła za udział w sesji rady miejskiej, ale ryczałt za cały miesiąc. Za to nieobecność na sesji będzie skutkowała obcięciem diety o 10%.
zobacz więcej
Okudżawa, Wysocki – na trzy głosy

Okudżawa, Wysocki – na trzy głosy

W cyklu „Salonik z kulturą” WOK Hutnik zaprasza na koncert „Okudżawa, Wysocki – na trzy głosy”: 27 listopada, godz. 17. Cena biletu – 15 zł.
zobacz więcej
Przewrotne zakończenie wakacji (foto)

Przewrotne zakończenie wakacji (foto)

Otwarte zajęcia akrobatyczne były ostatnią propozycją wakacyjnych wydarzeń na placu Miejskim. 26 sierpnia młodsi uczyli się prawidłowo wykonywać przewroty, nieco starsi – efektowne gwiazdy.
zobacz więcej