Znęcał się nad żoną i chciał ją podpalić

Wydarzenia

Znęcał się nad żoną i chciał ją podpalić

28.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 34-latka, który wszedł do domu z kanistrem benzyny i chciał podpalić żonę.
 
Jak ustalili śledczy, rodzinny dramat trwał od kilku lat. Agresywny 34-latek nadużywał alkoholu i narkotyków, niszczył domowe mienie, wszczynał awantury, wyzywał żonę, szarpał ją i groził pozbawieniem życia. Pod koniec tygodnia czara goryczy przelała się, kiedy agresor wszedł do domu z kanistrem benzyny i chciał ją podpalić. Kobieta postanowiła przerwać milczenie i wezwać policję, która natychmiast zatrzymała 34-letniego agresora.
Zebrany materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić mężczyźnie zarzut znęcania się nad żoną oraz kierowania wobec niej gróźb karalnych. 34-latek usłyszał również zarzut posiadania ponad 15 gramów marihuany, która została znaleziona w trakcie przeszukania domu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Sąd Rejonowy w Wyszkowie, na wniosek policji i wyszkowskiej prokuratury, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Policja przypomina, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda, powinien stanowczo reagować i powiadomić odpowiednie instytucje.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom