Znamy wyniki XIX Konkursu Recytatorskiego Twórczości Cypriana Kamila Norwida (FOTO)

Wydarzenia

Znamy wyniki XIX Konkursu Recytatorskiego Twórczości Cypriana Kamila Norwida (FOTO)

29.11.2021
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
W bibliotece szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego 25 listopada odbyły się obrady jury XIX Konkursu Recytatorskiego Twórczości Cypriana Kamila Norwida. W dwusetną rocznicę urodzin patrona ILO zaproponowano nieco zmienioną formułę konkursu. W tym roku mija sto lat od narodzin Tadeusza Różewicza, dlatego w regulaminie pojawił się obok patrona ILO także i ten poeta. Urodzeni w odstępie 100 lat, w tak różnych epokach i środowiskach, wciąż fascynują i pobudzają do refleksji.
Do konkursu zgłosiło się 28 chętnych z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych i ponadpodstawowych (ze względu na pandemię koronawirusa przysłali nagrania swoich recytacji). Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Recytacje były niezwykle interesujące i na naprawdę wysokim poziomie.
Jury w składzie: dr hab. Tomasz Korpysz – przewodniczący jury, Agnieszka Deptuła – naczelnik wydziału edukacji starostwa, Bożena Kachel i Dorota Kosmala – przedstawicielki Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Norwida, Małgorzata Ślesik-Nasiadko – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, Marzena Deluga – nauczycielka języka polskiego w ILO, postanowiło przyznać następujące nagrody książkowe:
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce ex aequo – Lena Karolewska, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Rybnie i Łukasz Milczarczyk, SP im. H. Sienkiewicza w Rybnie
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Bartosz Wyszyński, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym
W kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – Aleksandra Szewczyk, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie
II miejsce ex aequo – Maria Kaniewska, I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie i Klara Lisek, ILO im. C. K. Norwida w Wyszkowie
III miejsce – Angelika Zalewska, Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie
Wyróżnienie – Natalia Kasińska, ILO im. C. K. Norwida w Wyszkowie, Inka Lis, ZSP w Łochowie i Amelia Sitkowska, ILO im. C. K. Norwida wWyszkowie
Nagrodą Specjalną Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida została wyróżniona uczennica wyszkowskiego liceum Klara Lisek.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom oraz członkom jury za przeżywanie wrażeń artystycznych oraz wrażliwość na piękno i sens słowa.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość