Znają się na ruchu drogowym (foto)

Wydarzenia

Znają się na ruchu drogowym (foto)

13.05.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Uczniowie z podstawówki w Rząśniku i Gimnazjum w Długosiodle wygrali powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który w tym roku odbywa się już po raz 39. Musieli wykazać się znajomością przepisów, umiejętnością jazdy na rowerze i udzielania pierwszej pomocy.
Gratulacje nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom złożył komendant wyszkowskiej policji insp. Michał Toporkiewicz. – Takie konkursy organizowane są po to, żeby nasze drogi były coraz bezpieczniejsze, a w powiecie wyszkowskim poziom wypadków drogowych jest coraz niższy – zauważył.
Dzieci i młodzież to ważni uczestnicy ruchu drogowego. – Dlatego bezpieczeństwo, znajomość przepisów są wśród was bardzo ważne – do uczestników zwrócił się starosta Bogdan Pągowski. Zwłaszcza, że wkrótce będą starali się o prawo jazdy. Już teraz powodzenia na egzaminach życzył im przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. 
Z nagrodami za I miejsce w kategorii szkół podstawowych do domów wrócili uczniowie z Rząśnika: Gabriela Dylewska, Martyna Jechna, Marcin Rębała i Mateusz Sośnicki. II miejsce zajęła drużyna SP w Olszance: Magdalena Czyż, Amelia Skoczeń, Mateusz Augustyniak i Krzysztof Gołdys; III – uczniowie SP w Długosiodle: Karolina Janik, Wiktoria Skarpetowska, Wiktor Szymański i Dominik Turowski. IV miejsce przypadło SP w Adelinie, V – SP w Białymbłocie, VI – SP3 w Rybienku Leśnym.
Wśród gimnazjalistów najlepiej spisali się uczniowie z Gimnazjum w Długosiodle: Maria Brejnak, Katarzyna Borczon i Mateusz Kot. II miejsce przypadło gimnazjalistom z Rybienka Leśnego: Natalii Markowskiej, Dawidowi Markowskiemu i Adrianowi Walczakowi; III – uczniom Gimnazjum nr 1: Jakubowi Przybyszowi, Tobiaszowi Wiśniewskiemu i Michałowi Szydlikowi. Kolejne miejsca zajęły gimnazja w Brańszczyku, Zabrodziu i Rząśniku.
Indywidualne nagrody otrzymało dwoje uczniów z najwyższą punktacją: Mateusz Sośnicki z SP w Rząśniku i Katarzyna Borczon z Gimnazjum w Długosiodle.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość