materialy/info/med1/7687.jpg

Wydarzenia

Zmarł pierwszy dyrektor Technikum Budowlanego w Wyszkowie

21.01.2020
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Zmarł Mirosław Grzywa, który był dyrektorem Technikum Budowlanego w Wyszkowie w latach 1964-1972. Jego dziełem jest oddany do użytku w 1970 roku obecny budynek Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie. Pogrzeb śp. Mirosława Grzywy odbył się we wtorek 21 stycznia w kościele św. Pawła w Pyrach. Uczestniczyła w nim delegacja emerytowanych nauczycieli i byłych uczniów ZS1 w Wyszkowie.
 
Śp. Mirosław Grzywa urodził się 14 listopada 1933 r. Był absolwentem Politechniki Krakowskiej, którą ukończył z tytułem inżyniera budownictwa. Został pierwszym kierownikiem warsztatów budowlanych (mieściły się przy ul. Łącznej) w Szkole Rzemiosł Budowlanych, która została powołana 1 września 1962 r. w Wyszkowie. Przez pierwsze dwa lata kierował nią Franciszek Komorowski. Od 1964 do 1972 jej dyrektorem był śp. Mirosłąw Grzywa. Należy wyjaśnić, że w 1967 r. Szkoła Rzemiosł Budowlanych zmieniła nazwę na Zasadniczą Szkołę Budowlaną, a na jej podbudowie w roku 1965 r. otwarto trzyletnie Technikum Budowlane, które istniało do 1977 r. 
Szkoła pod dyrekcją śp. Mirosława Grzywy szybko się rozrastała, przybywały nowe kierunki, dyrektor podjął więc energiczne starania o zbudowanie nowego budynku dla szkoły. Udało mu się uzyskać od władz miejskich teren o pow. 3,64 ha, na którym powstała szkoła z halą sportową, internat, boiska i mieszkania dla nauczycieli. 18 grudnia 1970 r. został oddany do użytku nowy budynek szkolny, ten, który obecnie zajmuje ZS1.
Śp. Mirosław Grzywa podczas uroczystości z okazji 70-lecia szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie powiedział, że Skłodowską uznaje za swoje dziecko.
Bug Nature Festiwal 2025
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Święto Konstytucji 3 maja (FOTO)

Święto Konstytucji 3 maja (FOTO)

Upamiętnieniem 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja były uroczystości, które odbyły się w sobotę w Wyszkowie, w sanktuarium św. Idziego, przy Grocie Matki Bożej z Lourdes.
zobacz więcej
Nowe rady nadzorcze miejskich spółek

Nowe rady nadzorcze miejskich spółek

Z dniem 25 kwietnia burmistrz powołał nowe rady nadzorcze miejskich spółek.
zobacz więcej
Porządki w ogrodzie? Dowiedz się, jak powinno się postępować z odpadami!

Porządki w ogrodzie? Dowiedz się, jak powinno się postępować z odpadami!

Wiosna stanowi jedną z najlepszych pór roku na dokonanie diametralnych porządków w ogrodzie – tak, by latem móc cieszyć się pięknem zielonej przestrzeni pełnej kwiatów, a także przydomowych upraw. Aura tej pory nierzadko zachęca nawet największych wielbicieli czterech ścian do przebywania na zewnątrz, zaś przestrzeń zaniedbana w czasie zimy zdecydowanie potrzebuje konkretnego uporządkowania. To właśnie po zimie ogrodowe rośliny budzą się do życia; inne niszczone są przez mrozy, brak światła słonecznego oraz nadmierną wilgoć. W efekcie ogród wymaga pracy. Podczas takich prac zazwyczaj powstaje masa odpadów; chociaż intuicja może podpowiadać, że sterta ziemi, kamieni czy gałęzi wcale nie zalicza się do grona śmieci, rzeczywistość jest nieco odmienna. Po wiosennych porządkach pozostać mogą między innymi odpady zielone, wielkogabarytowe oraz inne, których nie da się zaliczyć do żadnej kategorii. Już dziś dowiedz się, jak charakteryzować dane pozostałości po sprzątaniu ogrodu, a także co konkretnie zrobić, by pozbyć się ich z ogrodu.
zobacz więcej
O wolności słowa w gminnym samorządzie

O wolności słowa w gminnym samorządzie

Po ostatnich burzliwych dyskusjach na sesji burmistrz Piotr Płochocki zdecydował, że urzędnicy nie będą brali udział w kończącym sesję punkcie „Sprawy różne”. Decyzję podjął „kierując się potrzebą ochrony pracowników Urzędu przed nadużywaniem wolności wypowiedzi przez niektórych Radnych”. Wszyscy radni są tą decyzją zaskoczeni.
- Nie jest moją rolą „ustawianie” dyskusji pod kątem, co radnemu wolno, a czego nie wolno powiedzieć. Jestem tą sytuację zaskoczony - komentuje przewodniczący rady Adam Szczerba.
zobacz więcej