Złodziej diamentów ukrył się w Wyszkowie (WIDEO)

Wydarzenia

Złodziej diamentów ukrył się w Wyszkowie (WIDEO)

27.05.2024
autor: opr. SB, fot., wideo: KRP I – Śródmieście
46-letni obywatel Gruzji podejrzany o kradzież pięciu pierścionków z diamentami o łącznej wartości sięgającej 200 tys. zł został zatrzymany w Wyszkowie.
 
Kradzież miała miejsce 15 kwietnia przy ul. Pięknej w Warszawie. W godzinach popołudniowych mężczyzna przyszedł do jubilera i w obecności pracownicy oglądał biżuterię. W pewnym momencie, gdy kobieta odwróciła się od mężczyzny, ten samodzielnie otworzył witrynę z drogimi pierścionkami z diamentami. W pośpiechu schował do kieszeni kilka pudełek z biżuterią. Sprzedawczyni zauważyła, że mężczyzna otworzył gablotę i ukradł asortyment. Próbowała ująć sprawcę kradzieży, ale ten zaczął ją szarpać oraz popchnął. Kobieta upadła na ziemię i doznała niegroźnych obrażeń. Mężczyzna szybko wyszedł ze sklepu.
Sprawę prowadzili policjanci ze Śródmieścia, z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom operacyjnym wpadli na trop podejrzanego. Okazało się, że 46-latek po kradzieży uciekł z Warszawy i ukrywał się w Wyszkowie. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.
Policjanci ustalili również, że 46-latek dwa dni przed kradzieżą rozbójniczą u jubilera ukradł dwa telefony komórkowe o łącznej wartości ponad 3.500 zł.
Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście, stosując wobec 46-latka tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.
 
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość