Złamał sądowy zakaz

Wydarzenia

Złamał sądowy zakaz

06.05.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Surowe konsekwencje czekają mieszkańca stolicy, który wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu. Został przyłapany, bo przekroczył prędkość.
 
W środę 5 maja przed południem na celowniku policyjnego miernika prędkości znalazła się skoda, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość na ul. Białostockiej w Wyszkowie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach elektronicznych okazało się, że to nie jest jedyne przewinienie mieszkańca Warszawy. Okazało się, że 44-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Mężczyzna musi liczyć się teraz z surowymi konsekwencjami prawnymi, o których zdecyduje sąd. Za złamanie sądowego zakazu kierowania Kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wnioski o 500+ od sierpnia

Wnioski o 500+ od sierpnia

W kwietniu minął rok od wejścia w życie programu Rodzina 500+. Ale uwaga! - wnioski na kolejny okres świadczenia przyjmowane będą w wakacje.
zobacz więcej
Jakie są koszty utrzymania psa, czyli świadoma adopcja czworonoga

Jakie są koszty utrzymania psa, czyli świadoma adopcja czworonoga

Decyzja o adopcji psa powinna być przemyślana, a przyszły właściciel musi mieć świadomość zarówno kosztów związanych z utrzymaniem czworonoga, jak i czasu, który trzeba mu poświęcić. Wbrew pozorom utrzymanie psa może okazać się dość znaczącą pozycją w budżecie domowym. Szczególnie na początku, gdy pupila trzeba wyposażyć w niezbędne akcesoria. Należy także pamiętać o konieczności regularnych szczepień i płatnych wizytach u weterynarza, kiedy nasz pies zachoruje. Szacuje się, że miesięczny koszt utrzymania średniej wielkości psa wynosi ok. 150-200 złotych.
zobacz więcej
Uwaga! Spore utrudnienia na „ósemce” (foto, wideo)

Uwaga! Spore utrudnienia na „ósemce” (foto, wideo)

Spore zamieszanie zrobiło się na budowanej trasie S-8, kiedy w Turzynie ruch skierowano z obecnej drogi krajowej na serwisową. Samochody stanęły w długim korku, gdy z wąskiej drogi ciężarówka częściowo zjechała na grząskie pobocze i utknęła…
zobacz więcej
Mimo trwającego strajku, jutro egzamin gimnazjalny

Mimo trwającego strajku, jutro egzamin gimnazjalny

W wyszkowskich szkołach, podobnie jak w całej Polsce, trwa strajk nauczycieli. Zdecydowana większość uczniów nie przychodzi do szkoły. W środę przed godz. 9.00 z pewnością stawią się natomiast uczniowie III klas gimnazjalnych, którzy rozpoczynają egzaminy. - Z przeprowadzeniem egzaminów w naszych szkołach nie powinno być problemu - mówi zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
zobacz więcej