Zimowe ferie nad morzem – gdzie warto się wybrać?

Wydarzenia

Zimowe ferie nad morzem – gdzie warto się wybrać?

14.12.2022
autor: materiał zewnętrzny
Jak spędzić ferie zimowe? Ferie zimowe to ciekawy czas, w którym można odpocząć od nauki, szkoły i domu rodzinnego. Zazwyczaj dzieci wyjeżdżają w góry, ale morze także jest ciekawe. Najważniejsze, aby ferie zimowe były zorganizowane, gdyż każdy dzień wypełniony jest zupełnie inną atrakcją.
 

Ferie zimowe w górach

Góry to najczęściej wybierany kierunek podróżniczy, jeśli chodzi o ferie zimowe. Już w grudniu jest zasypany śniegiem, dlatego gdy zaczynają się ferie, wszystkie stoki narciarskie są przygotowane dla turystów. Dzieci jadą tam z rodzicami, opiekunami lub też jako grupy zorganizowane. Główną atrakcją jest jazda na nartach, ale również na sankach czy jako snowboard. Każdy dzień wypełniony jest innym planem, ponieważ szlaków górskich jest sporo. W międzyczasie można zwiedzać najciekawsze zakątki górskie, chodzić po górach, jeśli sprzyja pogoda lub odwiedzać pobliskie pensjonaty i zabytki. Najwięcej osób wyjeżdża do Zakopanego, ponieważ to najpopularniejsze miejsce zimowe. Na drugim miejscu jest Karpacz i Szklarska Poręba, a dopiero potem Bieszczady. 

Ferie zimowe nad morzem

Osoby, które nie lubią górskich wędrówek, mogą na ferie zimowe wybrać się nad morze. Lista miejscowości oferujących ciekawe atrakcje jest długa. Pomorze to sporo ciekawych miejsc, natomiast najczęściej wybierane jest Trójmiasto. W ciągu dwóch tygodni można nie tylko spacerować nad morzem, czy uprawiać zimowe sporty, ale także zwiedzać najciekawsze zakątki Trójmiasta. Warto wybrać się również do Międzyzdrojów, Świnoujścia, Kołobrzegu, a także na Hel. Zimą morze wygląda przepięknie, dlatego ten czas warto spędzić zwiedzając latarnie morskie, czy odwiedzając najbardziej znane restauracje rybne. W mniejszych miejscowościach są organizowane wspólne animacje rodzinne, dla rodzin z dziećmi oraz możliwość skorzystania z lodowisk, by pojeździć na łyżwach. 

Ferie zimowe na Mazurach

Mazury kojarzą się głównie z latem oraz żeglarstwem, natomiast są polecane także na ferie zimowe. Srogi mróz bardzo zachęca do podróży na Mazury, by sprawdzić, jak zamarzły jeziora. Dzięki temu można pojeździć na łyżwach, sankach, czy specjalnych lodowych nartach. Oferowane jest żeglarstwo lodowe, dla grup zorganizowanych, dlatego dzieci mogą nauczyć się czegoś nowego. Najpiękniejsze miejsca na Mazurach to Giżycko, Mrągowo, Mikołajki, Pisz. W każdym momencie można zostać w pensjonacie, gdzie organizowane są warsztaty kulinarne, taneczne, muzyczne czy plastyczne. Sprzyjająca pogoda zachęca do ruchu, dlatego warto uprawiać sporty, jak bieganie, gimnastyka, czy aerobik. Dorośli razem z dziećmi mogą uprawiać wędkowanie na lodzie, jeśli okaże się, że warstwa lodu na jeziorze jest bardzo gruba. Ciekawym sposobem na spędzenie czasu jest również podróż kolejką górską, by zobaczyć piękny Gołdap. 

Więcej ciekawych miejsc znajdziesz na łamach https://pomorskie.travel/,

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość