Zegarki Glycine – tradycja, precyzja i ponadczasowy design

Wydarzenia

Zegarki Glycine – tradycja, precyzja i ponadczasowy design

14.01.2022
autor: materiał zewnętrzny
Glycine – wyjątkowa szwajcarska marka zegarków o niezwykle bogatych korzeniach, symbol innowacyjności, mocnego designu w prawdziwie męskim stylu i ponadstandardowej precyzji. Ekskluzywna marka, choć pierwotnie zasłynęła z produkcji oryginalnych damskich czasomierzy – niewielkich, złoconych i wysadzanych drogocennymi kamieniami - największy rozgłos zyskała wypuszczając na rynek męskie zegarki o iście bojowej stylistyce.

 

Zegarki Glycine w stylu lotniczym i klasycznym, zdecydowane wzornictwo, precyzyjne chronografy w odważnej oprawie i śmiałe militarne czasomierze – budzą dziś pożądanie miłośników nie tylko mocnego stylu. Uwielbiane przez kobiety, przełamujące nudne konwencje i stanowiące synonim prestiżu – przodują na listach najbardziej pożądanych czasomierzy na świecie.
 

Zegarki Glycine – krótka historia prestiżu i sławy

Zegarki Glycine powstają nieprzerwanie od 1914 r., kiedy to w osławionym szwajcarskim Bienne, kolebce zegarmistrzostwa, Eugene Merlan rozpoczął wytwarzanie – początkowo wyłącznie damskich – czasomierzy. W kilka lat po rozpoczęciu produkcji marka urosła do rangi prestiżowej, a po maszynki do odmierzania czasu sięgali najbardziej zamożni klienci ceniący kunszt, najwyższą jakość i wirtuozerię wykonania. W roku 1931 Glycine pokazało światu innowacyjny mechanizm automatyczny kalibru 18, absolutnie nowatorskie rozwiązanie, które pozwalało na odłączenie automatycznego modułu od mechanizmu umożliwiając nieprzerwaną pracę czasomierza. I choć produkcji nie udało się wprowadzić na szeroką skalę, brand zyskał trwający po dziś dzień rozgłos. Sławę ugruntowały i kolejne wielkie kroki marki: produkcja zegarków Glycine z automatycznym naciągiem, wprowadzenie serii chronometrów oraz grupy automatycznych czasomierzy wykorzystujących nowoczesne technologie.
 

Linia zegarków Glycine „Airman” – wielki przełom

Wielkim przełomem w historii Glycine było wprowadzenie do produkcji wyjątkowej linii Airman – zegarków inspirowanych lotnictwem i stworzonych przy współpracy z pilotami. Seria Airman niezmiennie cieszy się ogromną popularnością, sam model stał się flagowym produktem Glycine, uwielbianym nie tylko przez pilotów, ale i pasjonatów zegarmistrzostwa na całym świecie. Przez dziesiątki lat zegarki Glycine zdobywały rosnące uznanie amatorów wysokiej klasy sprzętu do odmierzania czasu, miłośników latania, żołnierzy amerykańskiej armii a nawet uczestników podróży kosmicznych. Począwszy od 1953 roku seria Airman stale obecna jest w ofercie produktowej Glycine, a amatorów modelu wciąż przybywa. Na szczęśliwych posiadaczy czasomierza czeka niezwykle precyzyjny automatyczny mechanizm, 24-godzinne wskazanie czasu, druga strefa czasowa, mocne szafirowe szkło, luminescencyjne, świecące w nocy wskazówki i solidna, pancerna obudowa ze stali.
 

Zegarki Glycine – prestiż i funkcjonalność na co dzień

W kolekcji Glycine znajdziemy, obok typowo „lotniczych” - Airmanów i „wojskowych” modeli, jak Combat, również i klasyczne zegarki skierowane do miłośników elegancji i amatorów codziennego sportowego szyku. Te oryginalne i nietuzinkowe, stylowe zegarki wyposażono w wysokiej klasy podzespoły i mechanizmy oraz skomplikowane komplikacje o rozmaitych funkcjonalnościach. Precyzyjne chronografy i kalendarze, dodatkowe strefy czasowe i wskazania faz księżyca spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
 

Czyniąc z zegarków Glycine nie tylko wyjątkowe, prestiżowe ozdobniki, ale i niezwykle przydatne akcesoria. Z uwagi na nadzwyczaj wysoką wytrzymałość materiałów zegarki Glycine doskonale sprawdzają się w wymagających i bardzo trudnych warunkach. Dlatego świetnie spełniają oczekiwania również zaawansowanych sportowców i miłośników ekstremalnych aktywności.
 

W poszukiwaniu zegarka Glycine zdecydowanie warto udać się do autoryzowanego sklepu marki, jak Zegarkistrojny.pl. Kupiony w takim miejscu czasomierz będzie z pewnością nie tylko oryginalny, ale również atrakcyjny cenowo i objęty pełnym pakietem gwarancji i obsługi posprzedażowej.

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość