Żebyście czuli się w szkole jak najlepiej (foto)

Wydarzenia

Żebyście czuli się w szkole jak najlepiej (foto)

12.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Pilne w nauce, wzorowe w zachowaniu, godni reprezentanci swojej szkoły – takie ślubowanie w środę 11 października złożyli pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego. W tej ważnej dla uczniów chwili towarzyszyli im oczywiście rodzice, opiekunowie, rodzeństwo i dziadkowie.
To pierwszy rocznik rozpoczynający naukę w 8-letniej podstawówce. - Z nami spędzicie wiele czasu, z każdy rokiem będziecie przychodzić do szkoły na dłuższy czas. Chciałbym, żebyście czuli się tu jak najlepiej, uczyli się i bawili, korzystali ze wszystkiego, co oferuje szkoła i czuli się jej współgospodarzami, a więc szanowali to, z czego korzystacie – do pierwszaków zwrócił się dyr. Wiesław Pasek. - Drodzy rodzice, dziękujemy, że chcieliście oddać swoje dzieci pod naszą opiekę. Państwo również jesteście współgospodarzami tej szkoły.
Dzieci uroczyście ślubowały, że będą pilne w nauce, wzorowe w zachowaniu i będą godnie reprezentowały swoją szkołę. - Życzę, byście jak najlepiej wypełniły słowa ślubowania. Ten dzień z pewnością pozostanie w waszej pamięci tak, jak w mojej ta szkoła pozostała do dziś – zapewniła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska.
Absolwentem Dwójki jest również przewodniczący rady rodziców Paweł Zawadzki. Życzył „ciekawych lekcji, jak najwięcej pochwał, samych dobrych ocen i wzorowego zachowania”. Życzenia młodszym koleżankom i kolegom złożył również przewodniczący samorządu uczniowskiego Dawid Szymański.
- Zaczynacie w tej szkole swój wzrost. W przyszłości będziecie pracować dla naszego państwa i miasta. Wy, rodzice, jesteście w sposób szczególny odpowiedzialni za ten wzrost – przed błogosławieństwem, najpierw do dzieci, a potem do dorosłych, zwrócił się ks. Karol Skrodzki.
Dzieci zostały uroczyście pasowane na uczniów przez dyr. Paska, a dyplomy i upominki wręczyli Paweł Zawadzki i Jan Hryniewicz, przewodniczący komisji oświaty rady miejskiej i dawny dyrektor Dwójki.
Nie mniejszym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i rodziców, były krótkie występy poszczególnych klas, przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: Bożeny Wyrzykowskiej - klasa Ia, Hanny Ambroziak - klasa Ib i Ewy Mielczarczyk – klasa Ic.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość