Wydarzenia

1 / 2

Żeby nie było chaosu

10.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Od 11 stycznia w urzędzie miejskim można będzie zapoznać się z projektem uchwały porządkującej reklamowy bałagan w mieście. Nowe przepisy mają nie tylko określać miejsca zamieszczania reklam, ale też wygląd budek usługowo-handlowych.
O konieczności uporządkowania reklamowego bałaganu w mieście mówi się od dawna. W maju ubiegłego roku radni zdecydowali o przystąpieniu do prac nad uchwałą, która ostatecznie uporządkuje kwestię reklam i elementów małej architektury, do których należą m.in. budki handlowo-usługowe.
W miejskim wydziale zagospodarowania przestrzennego powstał projekt nowych przepisów. Co ważne, nie przewiduje wprowadzenia podatku od reklam. Generalnie dzieli Wyszków na dwie części. W pierwszej, obejmującej większość miasta, zostanie wprowadzony całkowity zakaz reklam wolnostojących i na obiektach; dozwolone będą tylko szyldy. Podobne obostrzenia będą dotyczyły również wjazdów do Wyszkowa, gdzie aż roi się od dużych tablic reklamowych. Innymi prawami będzie rządziła się dzielnica przemysłowa, gdzie dozwolone mają być zarówno reklamy wolnostojące, jak i na obiektach oraz oczywiście szyldy. Nowe przepisy mają regulować również zasady budowy ogrodzeń i funkcjonowania obiektów małej architektury. Budki będą musiały dostosować się do przedstawionej wizualizacji (na fot.).
Projekt uchwały będzie wyłożony do publicznego wglądu od 11 stycznia do 10 lutego w urzędzie miejskim, pok. 131. Można się z nim zapoznać również na stronie internetowej www.wyszkow.pl. W czasie wyłożenia i przez kolejne 2 tygodnie (do 24 lutego) gmina czeka na uwagi.
Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość