Ze stawu wyłowiono ciało mężczyzny

Wydarzenia

Ze stawu wyłowiono ciało mężczyzny

30.04.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Tragicznie zaczęła się majówka. W piątek 30 kwietnia ze stawu w Brańszczyku wyłowiono ciało 60-letniego mężczyzny.
 
Pływające w stawie zwłoki zauważono po południu, dyżurny Komendy Powiatowej Policji zgłoszenie odebrał ok. godz. 15. Ciało na brzeg wydobyli strażacy, okazało się, że to 60-letni mieszkaniec Trzcianki. Na miejscu pojawiła się policja i prokuratura, których zadaniem będzie wyjaśnienie okoliczności tragicznego zdarzenia. Pomóc ma sekcja zwłok.
Choć na długi weekend zapowiadana jest brzydka pogoda, która raczej nie będzie sprzyjała odpoczynkowi nad wodą, policja apeluje o ostrożność do wszystkich, którzy wybierają się nad akweny.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
​ Wirtualne oszustwa w rzeczywistym świecie

​ Wirtualne oszustwa w rzeczywistym świecie

Jeszcze niedawno oszustwo kojarzyło nam się  seniorką, która odbiera staromodny telefon stacjonarny od mężczyzny podszywającego się pod jej wnuczka. Dziś oszuści celują w młodych, sprawnie surfujących po Internecie. Zdarza się, że na ich oczach z internetowych kont w wirtualnym świecie znikają prawdziwe oszczędności. Zmieniają się technologie, ale niezmienny pozostaje mechanizm działania oszustów i poziom naszej naiwności. Zarówno w przypadku 70-latki, jak i 30-latka chodzi o uśpienie czujności, wzbudzenie poczucia zagrożenia, lęku o bliskich czy zgromadzone fundusze. A często, chociaż doskonale wiemy, że nie ma nic za darmo, dajemy się zwieść wizji łatwego zarobienia pieniędzy.
Tylko w tym roku wyszkowska policja wszczęła 49 postępowań w sprawie oszustw popełnionych przez Internet.
zobacz więcej
PiS wygrywa w okręgu i powiecie (foto)

PiS wygrywa w okręgu i powiecie (foto)

58,60% wyborców w powiecie wyszkowskim zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe - 14,18%, na trzecim Koalicja Obywatelska - 12,49%. W poszczególnych gminach układało się to inaczej, zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem wyników.
Spośród wyszkowskich kandydatów najwięcej głosów w całym okręgu uzyskał Jerzy Żukowski (PiS).
Frekwencja w powiecie wyniosła 60,63%.
zobacz więcej
Program wyszkowskiego finału WOŚP

Program wyszkowskiego finału WOŚP

31 stycznia po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Oto, jak w czasie pandemii będzie wyglądał wyszkowski finał.
zobacz więcej
W świątecznym klimacie (foto)

W świątecznym klimacie (foto)

W mikołajki w Wyszkowie rozbłysły nowe ozdoby świąteczne. W tym roku najbardziej okazale prezentuje się ul. Kościuszki.
zobacz więcej