Zatrzymanie w sprawie zabójstwa dwóch kobiet. Mężczyzna został postrzelony (WIDEO)

Wydarzenia

Zatrzymanie w sprawie zabójstwa dwóch kobiet. Mężczyzna został postrzelony (WIDEO)

11.05.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot., wideo: KPP Wyszków
W sprawie zabójstwa dwóch kobiet w Wyszkowie policja zatrzymała 57-letniego mężczyznę, męża jednej z ofiar. W trakcie zatrzymania próbował zaatakować policjantów nożem. Został postrzelony w nogę.
 
Przypomnijmy, że do tragedii doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na ul. Białostockiej w Wyszkowie. 
 
 
Wezwanie do pożaru straż otrzymała ok. godz. 3:25. W trakcie działań we wnętrzu domu strażacy znaleźli ciała dwóch kobiet. 83-latka miała obrażenia głowy, a jej 58-letnia córka rany kłute klatki piersiowej. 
Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku art. 148§1 kk, czyli zabójstwa. Śledczy przesłuchali kilkanaście osób, zabezpieczono nagrania z monitoringów, a na miejscu zdarzenia liczne ślady. Już wówczas wiadomo było, że w kręgu zainteresowania śledczych jest 57-letni mąż młodszej z zamordowanych kobiet. - W poszukiwaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów, w tym specjalna grupa poszukiwawcza. Wykorzystany również został policyjny helikopter oraz drony. W poszukiwaniach policjantów wspierali strażacy - informuje rzecznik policji kom. Damian Wroczyński.
We wtorek ok. godz. 11 w trakcie przeszukiwania lasu między miejscowościami Leszczydół-Nowiny a Dalekie-Tartak policjanci namierzyli miejsce ukrywania się 57-latka. Mężczyzna na widok policjantów wybiegł z miejsca ukrycia z nożem i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i wezwali uciekiniera do zatrzymania się, a następnie oddali strzał ostrzegawczy. Wtedy mężczyzna odwrócił się i próbował zaatakować nożem policjantów. Funkcjonariusze oddali kolejny strzał w kierunku mężczyzny, a następnie obezwładnili go. 57-latek został ranny w nogę. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Mężczyzna przytomny, w asyście policjantów został przewieziony do szpitala.
 
 
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyraz wdzięczności ojcom (foto)

Wyraz wdzięczności ojcom (foto)

18 listopada 2018 r. przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie uroczyście został odsłonięty i poświęcony pomnik dedykowany żołnierzom podziemia antykomunistycznego i wszystkim walczącym o niepodległość Polski. Po uroczystości na przykościelnym placu odbył się piknik militarny. Dzień był zimny i mglisty, ale nie padało. Uroczystość, objętą patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, poprzedziła w sanktuarium św. Rodziny Msza św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył ks. bp. Stanisław Stefanek; on też wygłosił kazanie. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej pod batutą Józefa Kowalewskiego oraz chór parafialny pod dyrekcją Tomasza Śnieżaka.
zobacz więcej
Zginął w pożarze swojego domu

Zginął w pożarze swojego domu

70-letni mężczyzna zginął w pożarze swojego domu w Kamieńczyku. Do tragedii doszło we wtorek 20 listopada.
zobacz więcej
Taco Hemingway - kim jest?

Taco Hemingway - kim jest?

Taco Hemingway jest jednym z najpopularniejszych polskich raperów, którzy aktywnie działają na polskiej scenie. W zasadzie szturmem udało mu się tę scenę podbić. Ma całe rzesze prawdziwych i oddanych fanów, którzy zawsze z niecierpliwością czekają na jego nowe projekty, a także koncerty. Kiedy tylko Hemingway ogłasza swój koncert – bilety znikają jak szalone. Udało mu się również, wraz z Dawidem Podsiadło, pobić rekord i zapełnić cały Stadion Narodowy podczas swojego koncertu. Poznajmy lepiej Taco Hemingwaya, o którym jeszcze będzie głośno. A przynajmniej głośniej niż dzisiaj.
zobacz więcej
Wkrótce poznamy Supertalenty

Wkrótce poznamy Supertalenty

10 marca w WOK Hutnik (godz. 17) odbędzie się gala finałowa konkursu Supertalent’2019. Wystąpią artyści wyłonieni podczas eliminacji:
zobacz więcej