Zakaz chodzenia do parku, limit klientów w sklepach

Wydarzenia

Zakaz chodzenia do parku, limit klientów w sklepach

31.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
... zakupy tylko w rękawiczkach, sklepy w godz. 10 – 12 dostępne tylko dla seniorów, nieletni w miejscach publicznych tylko pod opieką dorosłych. To niektóre nowe obostrzenia nałożone dzisiaj przez premiera.  
 
- Za dużo jest spacerów, za dużo ludzi przebywało na bulwarach, miejscach rekreacji, stamtąd pochodzą nowe zakażenia. Musimy zwiększać dystans społeczny - we wtorek apelował Mateusz Morawiecki. - Stąd ograniczenia dostępu do parków, bulwarów, miejsc rekreacji. Widzimy, że nie zachowaliśmy dyscypliny w takim wymiarze, jak powinniśmy. 
Przebywając na zewnątrz, musimy zachować odległość 2 m od drugiej osoby. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy opiekujemy się dzieckiem lub osobą niepełnosprawną. Niepełnoletni mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą. 
Zamknięte zostają punkty kosmetyczne, fryzjerskie, tatuażu. W weekendy zamknięte będą sklepy budowlane. Wciąż otwarte pozostają sklepy spożywcze, apteki, drogerie. 
Wprowadzony został limit osób przebywających w sklepie – 3 osoby na jedną kasę, na poczcie – do 2 osób na okienko, przy straganie - 3 osoby. Wchodząc do sklepu, trzeba zakładać rękawiczki. 
W godz. 10 – 12 sklepy spożywcze, drogerie, apteki dostępne są tylko dla osób powyżej 65. roku życia. - Nasze babcie, dziadkowie, mamy, ojcowie są najbardziej narażenia na śmierć w związku z koronawirusem - podkreślił premier. - Seniorzy mogą później odwiedzać te punkty, ale jeśli chcą mieć pewność, że nie spotkają młodszych osób, to zapraszamy w godz. 10 – 12. Zachęcamy seniorów do zakupów jak najrzadziej.  
Zamknięte zostały hotele i obiekty noclegowe. Wyjątkiem są miejsca, gdzie przebywają osoby w kwarantannie, czy pracownicy firm budowlanych. 
Rozszerzona została również formuła kwarantanny. Chodzi o głównie osoby powracające z zagranicy, a takich nie brakuje również w powiecie wyszkowskim. Osoby w kwarantannie od 31 marca muszą przebywać albo w całkowitej izolacji, również od rodziny, albo wszyscy domownicy również zostaną poddani kwarantannie. 
Rząd odwołał również wszystkie zabiegi rehabilitacyjne.  
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość