Zajechał drogę pijanemu kierowcy i zabrał mu kluczyki

Wydarzenia

Zajechał drogę pijanemu kierowcy i zabrał mu kluczyki

25.10.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy doszło w Wyszkowie w poniedziałek o godz. 12 na ul. Sosnowej w Wyszkowie. 46-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila.
 
Mężczyzna jadący z Leszczydołu-Nowin zauważył, że kierowca fiata jedzie całą szerokością jezdni, zjeżdżając na przeciwległy pas. Zaniepokojony pojechał więc za nim. Kiedy auto skręciło w ul. Sosnową, świadek zajechał drogę fiatowi i podbiegł do samochodu. Ponieważ od razu wyczuł od kierowcy alkohol, wyciągnął kluczyki ze stacyjki fiata i wezwał policję.
Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili trzeźwość 46-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, dotkliwa kara finansowa oraz długoletni zakaz kierowania pojazdami.
- Świadkowi, który nie pozostał obojętny i we właściwy sposób zareagował, gratulujemy obywatelskiej postawy. Może właśnie dzięki jego interwencji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji nadkom. Damian Wroczyński.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość