Zachwycające zdjęcia i przyroda (foto)

Wydarzenia

Zachwycające zdjęcia i przyroda (foto)

22.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Bardzo interesującą wystawę od piątku 22 września można oglądać przy fontannie, przy ul. Sowińskiego. Prezentowane są zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów fotografii przyrodniczej, na które zaprosiło Nadleśnictwo Wyszków. Zdjęcia są naprawdę wyjątkowe i pokazują piękno okolicznej przyrody.
Warsztaty odbyły się w trzech edycjach: wiosennej, letniej i wczesnojesiennej. Każde ze spotkań dotyczyło innego zagadnienia: wiosenne - makrofotografii roślin, letnie - makrofotografii zwierząt, jesienne - fotografii pejzażowej. Makrofotografia roślin i zwierząt pozwala na dostrzeżenie wielu szczegółów, np. lśniących pokryw owadów, czułków, kropli wody na liściu. Zdjęcia pejzażowe wykonywane były na terenie leśnictwa Jeziorko, gdzie uczestnicy warsztatów fotografowali drzewostany zalewane przez działalność bobrów, oraz na podmokłych łąkach i olsach leśnictwa Tuchlin. Warsztaty poprowadziła pracowniczka Nadleśnictwa Wyszków Marta Baranowska, którą pasjonuje nie tylko las, ale też fotografia przyrodnicza; jest laureatem wielu konkursów.
Oprócz pani Marty, zdjęcia oceniali Karolina Gizińska i Piotr Ludwikowski. Grand Prix warsztatów zdobyło zdjęcie wykonane przez Macieja Nielubowicza. I miejsce w edycji wiosennej przyznano Ewie Sychut-Czapli, a wyróżnienie Danucie Mróz. I miejsce w edycji letniej zdobyła Ewa Borkowska, wyróżnienia – Jacek Szymanik, Maciej Nielubowicz, Katarzyna Ulejczyk i Grzegorz Szczerba. W edycji jesiennej na I miejsce zasłużyło zdjęcie wykonane przez Małgorzatę Mikołajczyk. Wyróżnienia odebrali Mikołaj Szawłowski i Wioleta Kulesza. 
Plenerową wystawę będzie można oglądać do 27 października. Nadleśnictwo zachęca nie tylko do oglądania zdjęć, ale też podziwiania okolicznej przyrody na żywo. - Mamy nadzieję, że uczestnicy warsztatów, poza szlifowaniem umiejętności fotograficznych, poznali różnorodność Puszczy Białej. Zapraszamy nie tylko na grzybobranie – podczas otwarcia wystawy podkreśliła zastępczyni nadleśniczego Celina Wielkowska. – A Puszcza Biała jest tuż za miastem. Prosimy o spojrzenie na pracę leśników pod kątem tego, jak wyglądają nasze lasy.
*
Warsztaty fotografii przyrodniczej LASPROJECT 2.0 zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość