Zabudowy wywrotki – montaż i niezbędne elementy

Wydarzenia

Zabudowy wywrotki – montaż i niezbędne elementy

01.03.2024
autor: artykuł sponsorowany
Samochody dostawcze i ciężarowe zabudowywane są na różne sposoby. Do powszechnie stosowanych rozwiązań należy zabudowa typu wywrotka. Zwiększa ona potencjał użytkowy pojazdu. Na co dzień korzystają z niej m.in. firmy z branży budowlanej i transportowej czy też rolnicy. Z tego artykułu dowiesz się, z czego składa się taka zabudowa, co jest potrzebne do jej wykonania oraz jakie znajduje zastosowanie.

Jak jest zbudowana zabudowa typu wywrotka?

Co do zasady specyfika działania wywrotek jest bardzo prosta. Pojazdy z taką zabudową służą do transportowania dużej ilości materiałów sypkich. Mechanizm wywrotki umożliwia szybki rozładunek towaru. Cechą charakterystyczną zabudowy wywrotki jest przechylana platforma z burtami. Kierowca za pomocą układu może sterować jej pracą, w tym m.in. szybkością oraz kątem przechyłu. Dzięki temu zwiększa się kontrolę nad całym procesem. W zależności od typu konstrukcji, wywrotka może przechylać się nawet na trzy strony (w lewo, w prawo i do tyłu). Podstawą działania tego typu zabudowy jest układ hydrauliczny wyposażony w siłownik teleskopowy. Siłownik ten odpowiada za podnoszenie skrzyni na naczepie oraz jej przechylanie.

Elementy zabudowy wywrotki

Aby wywrotka była funkcjonalna i bezpieczna w eksploatacji, musi być wykonana z wielu elementów. Ich wybór zależy od projektu. Niezwykle ważne jest to, aby poszczególne elementy konstrukcji do siebie pasowały. Podstawowe komponenty wykorzystywane przy budowie zabudowy typu wywrotka to m.in.: słupki do wywrotek, okucia, zawiasy, zamki burt, uchwyty zamków, dźwignie otwierania, stalowe zamki zatrzaskowe, końcówki i łożyska kulowe do wywrotu, wsporniki, haki, płytki zawiasów, błotniki do naczep, kraty zabezpieczające i inne. Szeroki wybór tego typu produktów znajdziesz w sklepie Nadkola.pl. Za wykonanie projektu i montaż zabudowy powinien odpowiadać doświadczony specjalista. Wszystko po to, aby zapewnić wysoką jakość wykonania układu, jego niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Jakie zastosowanie ma zabudowa wywrotki?

Od lat zabudowy typu wywrotka są powszechnie montowane na samochodach dostawczych i ciężarowych. Tak przygotowane pojazdy służą przede wszystkim do transportowania materiałów sypkich, w tym m.in.: kruszywa, piachu, węgla, ziemi, nawozów czy też płodów rolniczych. Z powodzeniem jednak na naczepie można umieścić również inne towary, które można wysypać (np.: drewno). Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to naczepa może służyć do transportowania innych produktów, które zdejmuje się w sposób ręczny lub za pomocą wózka widłowego.

Na co dzień pojazdy z zabudową wywrotką można znaleźć we flocie:

-        firm budowlanych i remontowych;

-        firm transportowych;

-        firm komunalnych;

-        producentów żywności;

-        producentów nawozów;

-        hurtowni rolniczych;

-        rolników.

Wybierając zabudowy wywrotki, zwróć uwagę na jakość materiałów i wykonania. Rozwiązania od renomowanych producentów pozwalają skompletować zestaw niezbędny do jej montażu oraz pakiet części zapasowych. Zapewniają też wieloletnie, niezawodne użytkowanie.

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość