Wyszkowskie morsy rozpoczęły sezon (FOTO)

Wydarzenia

Wyszkowskie morsy rozpoczęły sezon (FOTO)

20.11.2023
autor: Elżbieta Szczuka
Wyszkowskie morsy sezon 2023/2024 rozpoczęły w niedzielę 19 listopada. Pogoda dopisała - najważniejsze, że nie padało.
 
Po rozgrzewce i kąpieli w Bugu nasze morsy delektowały się okolicznościowym, pysznym tortem. Był także przygotowany przez panów bardzo smaczny bigos.
Przypomnijmy, że morsowanie to zanurzenie lub krótkotrwała kąpiel w zimnej wodzie jeziora, morza, rzeki albo innego zbiornika wodnego. Może też przyjąć formę kąpieli w przeręblu. Praktykowane jest od jesieni do wiosny. Dzięki morsowaniu wzrasta odporność na przeziębienia.
Do najdłużej morsujących w wyszkowskim klubie należą: Krzysztof Borkowski, Robert Żurawiński i Marek Bański.
Sezon kąpielowy rozpoczynamy od listopada i trwa do marca w zależności od warunków atmosferycznych. Łęgi Wyszków - tu spotykamy się w każdą niedzielę chwilę przed godziną 12 z uwzględnieniem krótkiej chwili na rozgrzewkę - czytamy na stronie www.wyszkowskiemorsy.pl.
 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszkowskie obchody Święta Niepodległości (FOTO)

Wyszkowskie obchody Święta Niepodległości (FOTO)

Wielu wyszkowian, mnóstwo pocztów sztandarowych zebrało się 11 listopada na terenie sanktuarium św. Idziego, by wspólnie świętować 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. - Drodzy wyszkowianie, świętujmy dziś naszą polskość wspólnie, radośnie, dumnie, z wzajemną życzliwością, z refleksją nad naszą narodową historią i tożsamością. Bądźmy dobrymi Polakami, bo kto Ojczyźnie służy, służy sam sobie - do zgromadzonych zwrócił się burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Psychologiczne wyzwania po amputacji - jak radzić sobie z utratą kończyny?

Psychologiczne wyzwania po amputacji - jak radzić sobie z utratą kończyny?

Amputacja kończyny to życiowa zmiana, która niesie ze sobą zarówno wyzwania fizyczne, jak i psychologiczne. Jeśli jesteś osobą, która właśnie przeszła przez tę trudną sytuację, chcemy Cię wesprzeć i podzielić się wskazówkami, jak radzić sobie z utratą kończyny, zwłaszcza w kontekście zdrowia psychicznego. Dodatkowo dowiesz się, jak wybór odpowiedniej protezy może wpłynąć na Twoje samopoczucie. Przygotuj się na inspirującą podróż ku lepszemu życiu po amputacji.
zobacz więcej
Wyszkowski szpital wysoko w rankingu

Wyszkowski szpital wysoko w rankingu

Wyszkowski szpital szczyci się 4. miejscem na Mazowszu w rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
zobacz więcej
Jak działa miernik pH gleby i dlaczego jest ważny?

Jak działa miernik pH gleby i dlaczego jest ważny?

Aby rośliny dobrze się rozwijały, muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. Bardzo ważna jest jakość gleby. Powinna być nie tylko dobrze nawodniona, ale również bogata w rozmaite składniki odżywcze. Aby mieć kontrolę nad kondycją sadzonek warto wyposażyć się w mierniki pH i EC. Te proste w użyciu urządzenia pozwalają w prosty sposób ocenić, co należy zrobić, aby hodowla rozwijała się najlepiej. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i wybierz najlepsze rozwiązania dla siebie.
zobacz więcej