Wyszkowska młodzież przemaszerowała ulicami miasta w geście solidarności z Ukrainą (FOTO)

Wydarzenia

Wyszkowska młodzież przemaszerowała ulicami miasta w geście solidarności z Ukrainą (FOTO)

21.03.2022
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. SB, Elżbieta Szczuka
W dniu wagarowicza, 21 marca, uczniowie wyszkowskich podstawówek i szkół ponadpodstawowych licznie wzięli udział w marszu „Ludziom radość daj i uśmiech”, będącym wyrazem solidarności z obywatelami Ukrainy, którzy, uciekając przed wojną, znaleźli schronienie na naszym terenie.
 
Przemarsz odbył się z inicjatywy młodzieży uczestniczącej w programie Wychowanie i Profilaktyka. Rozpoczął się na ul. Sowińskiego (przy targowicy), a trasa biegła ulicami Sowińskiego, Prostą i 11 Listopada do pl. Miejskiego, gdzie na uczestników czekała już Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie. Uczniowie nieśli transparenty z hasłami antywojennymi, słowami wsparcia dla obywateli Ukrainy, dodającymi otuchy. Dominowały, oczywiście, barwy niebiesko-żółte.
Podczas happeningu na pl. Miejskim była chwila poważnej refleksji, ale też czas na wspólną zabawę. Odegrano hymny Polski i Ukrainy, wspólnie zaśpiewano piosenkę „Młodzież z Wyszkowa dla Ukrainy”, przygotowaną przez Romana Grusa Studio RG i nagraną przez młodzież z MTP FARSA oraz Szkoły Podstawowej nr 5. Wydarzenie zakończyły wspólne tańce integracyjne.
- Nadszedł czas, że powinniśmy się zjednoczyć, wspierać i być dla siebie. Przyjęliśmy do naszego domu, którym jest Polska, naszych przyjaciół z Ukrainy. Mamy nadzieję, że będziecie się czuć u nas dobrze i bezpiecznie - podkreślali uczestnicy marszu.
- Jestem z was bardzo, bardzo dumna, że nie jesteście obojętni, że się angażujecie. Tak naprawdę kiedy pozwalamy na zło, to zło wspieramy. Dziękuję za to dzisiejsze spotkanie. Mając taką młodzież, jestem spokojna i o to miasto, i ten kraj - do zgromadzonych zwróciła się zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość