Wyszkowscy Młodzieżowi Radni podnoszą kompetencje!

Wydarzenia

Wyszkowscy Młodzieżowi Radni podnoszą kompetencje!

21.05.2024
autor: Artykuł sponsorowany
Młodzieżowa Rada Miejska w Wyszkowie w dniach 17-19 maja 2024 r. uczestniczyła w szkoleniu, które Gmina Wyszków zorganizowała w Ośrodku Wczasowym Piecki na Mazurach. Zadanie pn. Wyszkowscy Młodzieżowi Radni podnoszą kompetencje!” było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 19.350,00 zł pozyskanych przez Gminę Wyszków w ramach Instrumentu "Mazowsze dla Młodzieży". Młodzież z Wyszkowa podnosiła swoje kompetencje uczestnicząc w integracji, uczyła się współpracy i komunikacji w strukturach młodzieżowych i samorządowych,  zasad  funkcjonowania w młodzieżowej radzie, skutecznego podejmowania działań i realizacji projektów. Był to czas na poznanie siebie, wymianę poglądów, stworzenie mapy problemów i przedstawienie projektów na ich rozwiązanie. Młodzież chętnie i dzielnie pracowała pod okiem 3 trenerów. Nie zabrakło też czasu na elementy rozrywkowe czy sportowe (ognisko, tańce, gra w piłkę nożną i siatkową).
 
Młodzieżowa Rada Miejska w Wyszkowie funkcjonuje od wielu lat. W obecnej Radzie w kadencji 2022-2024 jest 19 Młodzieżowych Radnych reprezentujących szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu Gminy Wyszków. Rada realizuje cele: aktywizacja społeczna i obywatelska młodzieży w Wyszkowie, edukacja obywatelska i samorządowa, wzmacnianie partycypacji wśród młodzieży, zachęcanie do zaangażowania społecznego, integracja społeczna, promocja samorządności, w tym także samorządności szkolnej, wspieranie przywództwa lokalnego, wspieranie dialogu obywatelskiego w samorządzie. Rada jest organem doradczym, konsultacyjnym i inicjatywnym. 
 
Młodzieżowi Radni są inicjatorami i wykonawcami wielu wyszkowskich wydarzeń dla swoich rówieśników. Chętnie współpracują z młodzieżą uczestniczącą w autorskim programie Gminy Wyszków pn. Wychowanie i Profilaktyka (WiP Wyszków). W czasie swojej ostatniej kadencji zrealizowali m.in. warsztaty na dzień kobiet, Marsz młodzieży z hasłem „Młodzi mają głos” oraz Marsz Życzliwości (700 uczestników),  Grę Miejską (150 uczestników), warsztaty z debatowania we współpracy z Fundacją „Polska Debatuje” w ramach projektu „Nic o Nas” (50 uczestników), Sportowy Dzień Dziecka (150 uczestników), Forum Młodzieżowych Radnych pn. Wandalizm i ochrona środowiska w społecznościach lokalnych. Co mogę zrobić, jako młody człowiek?  (70 uczestników), zbiórkę charytatywną dla mieszkańców DPS w Brańszczyku), Forum Młodzieżowych Radnych pn. Przywództwo i jego rola we współczesnym świecie (300 uczestników) współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego,  IV Zlot WiP (300 uczestników), zbiórkę charytatywną dla Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Wyszkowie oraz Wigilię dla młodzieży (300 uczestników).
 
Zachęcamy do obserwacji działań młodzieży na portalu społecznościowym Facebook na profilu: Młodzieżowa Rada Miejska w Wyszkowie. 
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość