Wyszków wyłączy w nocy uliczne oświetlenie

Wydarzenia

Wyszków wyłączy w nocy uliczne oświetlenie

30.11.2022
autor:
Od 30 listopada w gminie Wyszków w nocy będzie wyłączane oświetlenie uliczne. Decyzja władz gminy związana jest z ustawą zobowiązującą samorządy do zmniejszenia całkowitego zużycia energii.
 
W odpowiedzi na nowe regulacje prawne samorząd Gminy Wyszków zdecydował o czasowym wyłączeniu oświetlenia ulicznego. Latarnie od dnia dzisiejszego sukcesywnie na terenie całej gminy nie będą działały od północy do godz. 4.00 - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Wyszkowie z dnia 30 listopada. - Na okres jednego miesiąca wywieszone zostanie wyłącznie ledowe oświetlenie świąteczne (oznacza to, że nie na wszystkich ulicach pojawią się ozdoby).
Polska, a także cała Europa borykają się z kryzysem energetycznym spowodowanym wojną na terytorium naszego wschodniego sąsiada. Napięta sytuacja geopolityczna doprowadziła do znaczącego wzrostu cen energii elektrycznej. 
Kryzysowe wydarzenia wymagają trudnych, ale zarazem potrzebnych i rozważnych decyzji. W związku z powyższym zdecydowaliśmy o wyłączeniu oświetlenia w przedziale czasowym, w którym na ulicach miasta notowana jest znikoma ilość uczestników. Prosimy o wyrozumiałość i jednocześnie apelujemy o rozważne gospodarowanie zasobami energii, gdyż może jej zabraknąć.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość