Wyszków chce przedłużyć umowę z firmą, która odbiera śmieci od mieszkańców

Wydarzenia

Wyszków chce przedłużyć umowę z firmą, która odbiera śmieci od mieszkańców

02.12.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Najprawdopodobniej do marca 2022 r. w gminie Wyszków nie zmieni się firma zajmująca się odbiorem odpadów od mieszkańców. Być może będziemy również płacili takie same stawki opłaty śmieciowej. Co później? Wszystko zależy od przetargów, których gmina wciąż nie rozstrzygnęła.
 
Znaczny wzrost cen za odbiór odpadów komunalnych to problem wielu polskich samorządów i mieszkańców, którzy system finansują tzw. opłatami śmieciowymi. Przed wielką niewiadomą stoi m.in. gmina Wyszków, która nie rozstrzygnęła jeszcze przetargów na odbiór śmieci i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w 2022 r.
- Czy ceny za wywóz śmieci będą zmienione? - na ostatniej sesji rady miejskiej dopytywał Eugeniusz Zaremba.
- Nie możemy zagwarantować, że uda nam się uzyskać cenę, jak w tym roku - zastrzegł naczelnik wydziału ochrony środowiska Mirosław Wysocki. Czy i o ile stawka wzrośnie, okaże się po rozstrzygnięciu przetargów, a ten proces się wydłuża. Na prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów gmina przeznacza kwotę 2.015.985 zł. Przetarg został jednak unieważniony, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta.
Z kolei postępowanie na odbiór odpadów od mieszkańców zostało wydłużone z uwagi na protest jednej z zainteresowanych firm. Na oferty gmina czeka do 7 grudnia.
By uniknąć sytuacji, w której do końca roku nie udałoby się zakończyć procedur związanych z wyborem wykonawców usług, gmina porozumiała się z firmą obecnie zajmującą się odbiorem śmieci w kwestii przedłużenia umowy do marca 2022 r.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość