Wydarzenia

1 / 2

Wyśpiewali pierwsze miejsce

29.01.2017
autor: Marzena Zwolińska
Zespół wokalno-instrumentalny Społecznego Ogniska Muzycznego Stanisława Kadłubowskiego zajął I miejsce w XVIII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie.
Przesłuchania konkursowe odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury ,,Kamyk” w Pruszkowie. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Pruszkowa Jan Starzyński. Wzięły w nim udział 553 osoby w 65 prezentacjach artystycznych.
Decyzją jury zespół Społecznego Ogniska Muzycznego zajął I miejsce za wykonanie kolędy ,,Zasypia świat”. Tym samym został zaproszony na uroczystą Galę Finałową, która odbyła się w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie.
Wystąpili:
  • śpiew: Karolina Zwolińska, Agnieszka Kurowska, Hanna Kwaśny, Barbara Kwaśny, Martyna Kwaśny, Kalina Kędzior, Kacper Kuchta, Paulina Strzemieczna
  • akompaniament: skrzypce - Karolina Zwolińska, Łucja Zwolińska, Maria Topolewska, Maria Siembor, fortepian - Szymon Kurowski, kontrabas - Dawid Zwoliński, dzwonki - Jakub Chmielewski.
Koncert Laureatów charakteryzował się wysokim poziomem artystycznym i odbył się w cudownej, świątecznej atmosferze. Zakończył się wspólnym odśpiewaniem polskiej kolędy, której początki sięgają XVII w. ,,Przybieżeli do Betlejem”.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość