Wysokie kary za brawurę za kierownicą

Wydarzenia

Wysokie kary za brawurę za kierownicą

12.04.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Fatalnie dla 26-latka zakończyła się kontrola drogowa w Leszczydole-Nowinach. Nie dość, że dostał 1.000 zł mandatu za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym, to jeszcze grozi mu grzywna w wysokości 30.000 zł, bo nie posiada prawa jazdy. Dotkliwe konsekwencje spotkały również dwóch innych kierowców, którzy za rażące przekroczenie prędkości stracili prawa jazdy.
 
Prędkość 26-letniego kierowcy volkswagena policjanci zmierzyli w poniedziałek o godz. 19.30 na ul. Wyszkowskiej w Leszczydole-Nowinach. Na ograniczeniu do 50 km/h mieszkaniec Wyszkowa jechał 91 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.
Za przekroczenie dozwolonej prędkości funkcjonariusze ruchu drogowego nałożyli na mieszkańca Wyszkowa mandat karny w wysokości 1.000 zł, natomiast za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Za jazdę bez uprawnień grozi grzywna od 1.500 do nawet 30.000 zł.
Dotkliwe konsekwencje spotkały również dwóch innych kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. W poniedziałek o godz. 7 w Łosinnie policjanci ruchu drogowego zatrzymali 38-letniego kierowcę peugeota z powiatu skierniewickiego, który miał na liczniku 114 km/h. We wtorek o godz. 4.50 w Rybienku Nowym na ul. Serockiej 56-letni mieszkaniec Serocka przekroczył prędkość o 52 km/h.
Obaj kierowcy stracili prawa jazdy, a dostali wysokie mandaty i po 10 punktów karnych.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość