Wymiana baterii w MacBooku. Jak rozpoznać, że to już czas?

Wydarzenia

Wymiana baterii w MacBooku. Jak rozpoznać, że to już czas?

23.03.2023
autor: artykuł sponsorowany
Aby korzystanie z MacBooka można było uznać w pełni za satysfakcjonujące, niezwykle ważne jest, żeby posiadał on wydajną baterię. A ta niestety z czasem coraz szybciej się rozładowuje i przestaje działać tak, jak powinna. Wówczas konieczna jest jej wymiana. Kiedy następuje ten moment i jak rozpoznać, że nie należy dłużej z tym zwlekać?
 

Po jakim czasie bateria traci swoją żywotność? 

Wszystkie MacBooki produkowane przez firmę Apple wyposażone są w litowo-jonowe akumulatory. Ich głównymi atutami są niezawodność oraz długim trzymaniem baterii. Ale ponieważ nic nie jest wieczne, to bateria, o której mowa, również z czasem traci swoje właściwości. Żywotność takiej baterii określana jest w pełnych cyklach ładowań. Producent MacBooków podaje, że bateria powinna być wymieniana po tysiącu pełnych cykli ładowań, podczas gdy jeden cykl to naładowanie urządzenia od zera do stu procent. A zatem jeśli MacBook zostanie podłączony do ładowania przy stanie baterii wynoszącej pięćdziesiąt procent, to wykorzystane zostanie tylko pół cyklu ładowania. Natomiast gdy już zostanie przekroczonych tysiąc cykli, wtedy można zaobserwować, że urządzenie zdecydowanie szybciej się rozładowuje, a przez to korzystanie z MacBooka staje się mniej komfortowe. Jedynym rozwiązaniem na taką sytuację jest wymiana baterii. 

Co może być oznaką tego, że należy wymienić baterię? 

Jak już wspomniano, zużyta bateria szybko się rozładowuje, a zatem częstotliwość ładowania wzrasta. Ale nie jest to jedyna oznaka tego, że pora udać się do serwisu, w którym nastąpi wymiana baterii, dzięki czemu urządzenie znów będzie działało jak nowe. Czerwona lampka powinna się pojawić także wtedy, gdy MacBooku zacznie się przypadkowo wyłączać. Może zdarzyć się też tak, że mimo podłączenia do prądu, bateria nie będzie się ładowała albo na laptopie będzie wyświetlał się błędny wskaźnik stanu naładowania. Co więcej, zużyta bateria może przyczyniać się nawet do przegrzewania obudowy. Stąd też nie należy tego lekceważyć i gdy wydajność baterii spada, warto zgłosić się do serwisu MacForce http://macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-baterii, gdzie szybko i sprawnie zostanie wykonane wszystko to, co jest niezbędne dla prawidłowej pracy urządzenia. 

Dlaczego nie warto podejmować się samodzielnej wymiany baterii? 

To w jaki sposób zamontowana jest bateria, sprawia, że jej wymiana może być dla osoby, która nie posiada odpowiedniej wiedzy niezwykle trudne. Na dodatek może skończyć się uszkodzeniem urządzenia, a zatem wyrządzeniem więcej szkody niż pożytku. Dlatego zamiast ryzykować, lepiej jest udać się do serwisu i powierzyć to zadanie ekspertom, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie i umiejętności niezbędne do sprawnej wymiany baterii. Cena za taką usługę uzależniona jest od modelu MacBooka – czy jest on nowy, czy też starszy. 

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom