Wyjątkowa pamiątka dla strażaków i historii Wyszkowa

Wydarzenia

Wyjątkowa pamiątka dla strażaków i historii Wyszkowa

01.12.2022
autor: Biblioteka Miejska w Wyszkowie
Biblioteka Miejska pozyskała ważną pamiątkę dotyczącą historii Wyszkowa. Zdjęcie przedstawiające druhów Ochotniczej Straży Ogniowej przekazał do naszych zbiorów regionalnych pan Jacek Pietranik, za co serdecznie dziękujemy.
 
Fotografia, sądząc po mundurach i wyposażeniu strażaków, została zrobiona w pierwszych latach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Reprodukcję tej fotografii, którą otrzymaliśmy, znaleziono ok. 2007 roku w starych pomieszczeniach magazynowych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie przy ul. Strażackiej. Może ktoś z mieszkańców Wyszkowa pomoże w rozpoznaniu osób ze zdjęcia. Warto przejrzeć domowe archiwa i podzielić się z nami swoją wiedzą i rodzinnymi pamiątkami.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski