Wy jesteście moją nadzieją! (foto)

Wydarzenia

Wy jesteście moją nadzieją! (foto)

19.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Okazją, by jeszcze raz powrócić do najważniejszych myśli Jana Pawła II, do głębszej refleksji, ale też uśmiechu, które zawsze wywoływały papieskie anegdotki, ale przede wszystkim do posłuchania i wspólnego śpiewania najpiękniejszych pieśni kojarzących się z Papieżem Polakiem był koncert zorganizowany z okazji 100-lecia Jego urodzin.
 
Na jubileuszową uroczystość - modlitwę i koncert - w niedzielę 17 maja zaprosili Starostwo Powiatowe w Wyszkowie i parafia św. Wojciecha. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, szersze grono wiernych mogło wziąć w niej udział za pośrednictwem internetowego przekazu na żywo.
- Dziękujmy Panu Bogu za życie św. Jana Pawła II, polecajmy za Jego pośrednictwem nasze intencje; to, co nosimy w sercach - do wspólnej modlitwy zachęcał ks. proboszcz Roman Karaś. - Wierzymy, że Jan Paweł II jest w Domu Ojca. Wierzymy, że spogląda dziś na nas, jest nami, modli się z nami. - Co powiedziałby nam dziś, w czasie epidemii, gdy wielu ludzi cierpi, choruje, umiera, nie ma pracy, martwi się o przyszłość? Może powiedziałby: Nie bójcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi. Może trzeba nam jeszcze szerzej otwierać Chrystusowi drzwi naszych serc i domów.
- Czy żyjemy według tego, czego uczył nas Jan Paweł II? - ks. proboszcz zachęcał do refleksji. - Potrafimy rozczulać się, płakać: jaki ten Papież był, jak żył, modlił się, jak przeżywał chorobę i cierpienie. Ileż było wzruszeń, gdy przyjeżdżał do naszej ojczyzny. Ale trzeba nam to Boże słowo wcielać w czyn. Jan Paweł II uczył nas, jak znosić trudne sytuacje, przeżywać cierpienie, szacunku do drugiego człowieka, przebaczenia, oddania się Matce Bożej, dążenia do świętości. Wpatrujmy się w jego postać, życie, świętość. Módlmy się, niech Duch Św. zstępuje na nas, niech odnowi oblicze naszej ziemi, nasze oblicze.
Pięknym przypomnieniem życia Jana Pawła II, opowieścią o tym, za co pokochały Go miliony ludzi na całym świecie, był koncert „Szukałeś nas - Jesteśmy”. Już pod koniec ubiegłego roku wyszkowskie starostwo planowało uroczyste obchody 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Pandemia plany popsuła, ale ich nie zniweczyła. Koncert odbył się, choć w niecodziennych warunkach i nie z takim rozmachem, jak planowano.
Za jedno ze swoich szczególnych zadań Jan Paweł II uważał głoszenie orędzia o Bożym miłosierdziu. „Nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. Pragniemy z wiarą powtarzać: Jezu, ufam Tobie!” - mówił podczas poświęcenia sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.
Biorący udział w koncercie artyści scen warszawskich przypomnieli także bezgraniczne zaufanie Maryi, związek z rodzinnymi Wadowicam, miłość do gór, a także anegdotki chętnie przez papieża opowiadane. Nie mogło zabraknąć jednego z licznych odniesień do młodych. „Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście, nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją!” - powiedział Jan Paweł II podczas inauguracji pontyfikatu.
W wykonaniu tenora Krzysztofa Ciupińskiego-Świątka, przy fortepianowym akompaniamencie Adama Sychowskiego, usłyszeliśmy: „Abyśmy byli jedno, podajmy sobie ręce”, „Ave Maria”, „Moje miasto Wadowice”, „Góralu, czy ci nie żal”, „Abba Ojcze”.
Zebrani wspólnie zaśpiewali „Barkę” - jedną z ulubionych pieśni Jana Pawła II. Podczas pielgrzymki do Polski w 2002 r. wyznał: „Właśnie ta oazowa pieśń wyprowadziła mnie z Ojczyzny przed dwudziestu trzema laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. Z nią, z oazową pieśnią nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP dała koncert pieśni patriotycznych (FOTO)

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP dała koncert pieśni patriotycznych (FOTO)

Do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych zaprosiła wyszkowian Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie i wokaliści scen warszawskich.
zobacz więcej
Eksploracja świata: odkrywając cuda ożywionej i nieożywionej natury

Eksploracja świata: odkrywając cuda ożywionej i nieożywionej natury

Przyroda jest niezwykle różnorodna i fascynująca. Składa się zarówno z ożywionych, jak i nieożywionych elementów, które współistnieją w harmonii tworząc piękno i złożoność życia na Ziemi. Odkrywanie cudów ożywionej i nieożywionej natury jest fascynującą przygodą, która pozwala nam zanurzyć się w tajemnicach świata.
zobacz więcej
Umowa spółki — co powinna zawierać?

Umowa spółki — co powinna zawierać?

Bez wątpienia umowa spółki jest fundamentem działalności wspólników i określa wiele istotnych aspektów funkcjonowania firmy. W praktyce tworzenie jej jest bardzo ważnym etapem dla przedsiębiorców, który wymaga precyzyjnego opracowania i zrozumienia. Co ważne, jej sporządzenie, jak i podpisanie powinno odbywać się w obecności notariusza. Wyjaśniamy dzisiaj, co powinna zawierać umowa spółki, aby zapewnić jasność i pewność prawną. Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne do jej sporządzenia
zobacz więcej
W Szkole Podstawowej nr 4 pierwszy dzwonek zabrzmiał 40 lat temu (FOTO)

W Szkole Podstawowej nr 4 pierwszy dzwonek zabrzmiał 40 lat temu (FOTO)

Pełne wzruszeń było tegoroczne gminne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Odbyło się 4 września w Szkole Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte, która świętowała też swoje 40. urodziny.
zobacz więcej