Wojewoda nad Bugiem (FOTO)

Wydarzenia

Wojewoda nad Bugiem (FOTO)

03.03.2021
autor: Starostwo Powiatowe, red.
418 cm wynosił poziom wody w rzece Bug w Wyszkowie w środę 3 marca. Z aktualną sytuacją podczas wizyty w Wyszkowie zapoznał się wojewoda Konstanty Radziwiłł.
 
Wojewodzie towarzyszyli przedstawiciele i pracownicy jednostek Powiatu Wyszkowskiego i Gminy Wyszków.
Od kilkunastu dni poziom wody dynamicznie się zmienia. Starosta Jerzy Żukowski i Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przedstawiło wojewodzie aktualną sytuację na terenie naszego powiatu, newralgiczne miejsca (w tym miejsca zatorów) i podejmowane działania z zakresu zarządzania kryzysowego. Przekazano także, że wszystkie jednostki są w stałym kontakcie ze służbami i urzędami gmin, na terenie których 28 lutego wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe.
Wojewoda zadeklarował, że udzieli wszelkich możliwych form pomocy i wsparcia mieszkańcom oraz samorządom, które pozostają w sytuacji zagrożenia ze względu na wysoki poziom wody na Bugu i innych wezbranych rzekach na Mazowszu.
Przypomnijmy, że jeszcze we wtorek rano nie było pewne, czy nie zostanie przekroczony stan alarmowy (450 cm), bo o godz. 7 poziom wody wynosił 445 cm, ale potem woda zaczęła stopniowo. We wtorek po południu stan wynosił 422 cm, w środę 418 cm.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość