Wigilia Miejska: Byśmy tworzyli jedną rodzinę (foto)

Wydarzenia

Wigilia Miejska: Byśmy tworzyli jedną rodzinę (foto)

18.12.2017
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Elżbieta Borzymek, Maciej Kowalski
Nawet nie znający się wyszkowianie mają możliwość złożenia sobie świątecznych życzeń. Na plenerową wigilię miejską przy fontannie przy ul. Sowińskiego już od 9 lat zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa i Gmina Wyszków. W tym roku tradycyjne już spotkanie odbyło się w niedzielę 17 grudnia.  
9-letnią historię wigilijnych spotkań mieszkańców przypomniał naczelnik wydziału promocji urzędu miejskiego Leszek Marszał. – Święta Bożego Narodzenia to święta rodziny, życzliwości i radości. Wtedy najbardziej chcemy dzielić się z innymi miłością, przyjaźnią i ciepłem. I dzisiaj zatrzymajmy się na chwilę w pędzie codziennych spraw przy wyszkowskiej choince, która przystrojona była w piątek przez wyszkowskich przedszkolaków. Uściśnijmy sobie  rękę, powiedzmy najszczersze życzenia oraz podzielmy się opłatkiem – mówił, witając obecnych. Zaprosił do wspólnego śpiewania kolęd. W tym czasie wolontariusze roznosili śpiewniki z tekstami. Kolędy śpiewały: Paulina, Julia, Agnieszka, Andżelika i Sandra z klasy II LOS ZS nr 1, a potem uczennice CEZiU Kopernik. Z jasełkami i żywymi zwierzętami przybyli wychowankowie MONAR. 
Burmistrz Grzegorz Nowosielski w swoim wystąpieniu zdradził, że dla niego szczególne znaczenie mają dwa spotkanie wigilijne – to w gronie własnej rodziny oraz mieszkańców Wyszkowa. – Bo tu też się zbieramy w wielkiej samorządowej rodzinie – mówił – Dziękuję za wsparcie, za słowa krytyki, które też są potrzebne i budujące – zwrócił się do zebranych. Życzył im świąt rodzinnych, spokojnych, ale radosnych.  – A w nadchodzącym roku – dodał – tego, żebyśmy potrafili cieszyć się z tego wszystkiego, co mamy, żebyśmy potrafili to docenić, ale też umieli walczyć o realizację swoich marzeń.
- Żebyście chcieli spotykać się ze sobą – życzył, także tym, którzy pozostali w domach, wicestarosta Adam Mróz, również w imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Wyszkowa i prezesa Marka Siekierskiego. – Żebyście, państwo, przy wigilijnym stole odrzucili na bok wszystkie problemy, które was trapią. W nowym roku życzył samych sukcesów. Zaprosił za rok na 10. jubileuszową wigilię.
- Jezus przyszedł na świat jako dziecię niewinne, taka kruszyna – zauważył proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś. – Tą kruszyna także jest chleb, którym za chwilę będziemy się łamać, ten opłatek, który w czasie Mszy św. staje się ciałem Chrystusa, który przyjmujemy. Uczmy się od Chrystusa miłości, dobroci, życzliwości, żebyśmy byli wszyscy dla siebie dobrzy jak chleb w tej naszej społeczności, jaką jest nasze miasto. Byśmy tworzyli jedną rodzinę, która się zawsze kocha, miłuje, przebacza – życzył, błogosławiąc opłatek, który wolontariusze rozdali wszystkim obecnym, by mogli nawzajem złożyć sobie życzenia.  
Zmarznięci mogli ogrzać się przy koksownikach, wszyscy – skosztować potraw wigilijnych.
Sponsorzy wieczerzy wigilijnej podczas Wigilii Miejskiej:
Gmina Wyszków, firma „Mleks” Jerzy Księżak, Restauracja „Baśniowa”, Bar Popularny Marek Rogulski, Restauracja „Gościniec pod Jesionem”, Bank Spółdzielczy w Wyszkowie
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość