Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wyszkowie zagra pełną parą

Wydarzenia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wyszkowie zagra pełną parą

24.11.2021
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. sztab WOŚP Wyszków
Impreza na placu Miejskim, zawody sportowe, silent disco, rodzinna gra miejska, pokaz fajerwerków - to niektóre wydarzenia planowane przez wyszkowski sztab na 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wyszkowski sztab spotkał się w poniedziałek 22 listopada, by podjąć kluczowe decyzje w kwestii organizacji jubileuszowego finału, który odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Przygotowuje się do imprezy plenerowej na placu Miejskim, która rozpocznie się po południu, a zakończy wieczorem - o godz. 20 tradycyjnym światełkiem do nieba, czyli pokazem fajerwerków. - Jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia covidowe, to będą dotyczyły raczej pomieszczeń zamkniętych, a nie imprez plenerowych - mówi szef sztabu Leszek Marszał. Na razie nie chce zdradzać, z jakimi gwiazdami prowadzone są rozmowy na temat koncertu.
Wiadomo natomiast, że miłośnicy muzyki dyskotekowej otrzymają zaproszenie na silent disco, czyli na tzw. cichą imprezę, której uczestnicy mają na uszach słuchawki. Wydarzenie odbędzie się w dniu finału, albo wcześniej w jednym z wyszkowskich klubów.
Po sąsiedzku, w Bibliotece Miejskiej Natalia Kupiec, absolwentka wyszkowskiego „Norwida” i Akademii Sztuk Pięknych zaprosi na wernisaż połączony z warsztatami dla dzieci, tematycznie związanymi oczywiście z WOŚP.
Przypomnijmy, że środki zebrane podczas zbliżającego się finału zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. - Będziemy więc chcieli zaangażować okulistów i optometrystów z naszego terenu - zapowiada szef sztabu. - Będzie też zbiórka krwi, możliwość zbadania słuchu czy zrobienia mammografii.
Wyszkowski sztab planuje też szereg wydarzeń sportowych. Odbędzie się szósta edycja biegu „Policz się z cukrzycą”, turniej bilardowy w Szkole Podstawowej nr 3, turniej piłki siatkowej w Zespole Szkół nr 1 i turniej piłki nożnej halowej w I Liceum Ogólnokształcącym. Wyszkowscy harcerze zaproszą na rodzinną grę miejską.
Z powodu epidemii ostatni wyszkowski finał WOŚP odbył się zdalnie. Dzięki wielkim sercom wyszkowian nie przełożyło się to jednak na wynik. - Ubiegłoroczny finał był dla nas ogromnym zaskoczeniem. Mimo że odbył się w okresie covidowym, kiedy nie mogliśmy zorganizować imprezy stacjonarnej, że było bardzo zimno i mieliśmy 104 wolontariuszy (o 40 mniej niż zazwyczaj), udało się zebrać rekordową kwotę 148.758 zł - przypomina Leszek Marszał. - Covidowe uwarunkowania były bardzo trudne, ale dzięki nim zobaczyliśmy nisze, które również w tym roku będziemy chcieli wykorzystać. Bardzo dobrze poszła aukcja na Allegro, na której wystawiliśmy 102 przedmioty. Udało się zebrać 32.500 zł, a razem z licytacją - 43 tys. zł. W Internecie wyższe kwoty niż dotychczas licytujący płacili np. za obrazy (jeden z nich osiągnął kwotę 1.700 zł).
Na przyszły rok planowana jest tradycyjna licytacja stacjonarna w Bibliotece Miejskiej, ale z ograniczoną liczbą przedmiotów. - Wyciągając wnioski z tegorocznego finału, również zorganizujemy aukcję na Allegro - zapowiada Leszek Marszał.
Wśród przedmiotów wystawionych na sprzedaż zarówno na aukcji, jak i podczas licytacji nie zabraknie orkiestrowych pamiątek oraz wyszkowskich serduszek. Tomasz Abramczyk i Stanisław Świadkowski zapowiadają, że szykują nie tylko 29 srebrnych i jedno złote, ale też niespodziankę z okazji 30. finału.
Już za 2 tygodnie sztab WOŚP rozpocznie zbiórkę przedmiotów na internetową aukcję. - Sprzedaż chcielibyśmy rozpocząć w okresie świątecznym, a zakończyć ją najpóźniej dzień po finale - planuje szef sztabu.
Przypomnijmy, że mogą zgłaszać się już osoby, które chcą zostać wolontariuszami. Wyszkowski sztab wnioskował o przyznanie 220 identyfikatorów, otrzymał 175. Zgłosiło się już ponad 70 osób. - Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o rozważne podejście. W latach poprzednich dużo osób nie odbierało identyfikatorów i puszek, a jednocześnie uniemożliwiali zgłoszenie się innym chętnym. Fundacja WOŚP uczulona na takie zachowania, blokuje takie osoby w swoim systemie - zaznacza Leszek Marszał.
Zgłaszać mogą się już także firmy, które chciałyby prowadzić zbiórki w swoich siedzibach. Organizatorzy będą mieli do rozdysponowania 45 takich puszek, do których pieniądze będzie można zbierać już od 10 grudnia. Rok temu zebrano w ten sposób 14.942,57 zł.
Chętni mogą zgłaszać się drogą mejlową na adres: wosp.wyszkow@gmail.com.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

28-latek został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej, a przy okazji wyszło na jaw, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 
zobacz więcej
Herbata odchudzająca, czyli napój który wspomaga w walce z kilogramami

Herbata odchudzająca, czyli napój który wspomaga w walce z kilogramami

Herbata towarzyszy ludziom od tysięcy lat. Nie każdy jednak ma świadomość, że jest to nie tylko pyszny, aromatyczny napój, ale również środek, który może wspomóc walkę z kilogramami. W herbacianych listkach znajdują się olejki eteryczne, które koją nerwy i ułatwiają odprężenie, a tym samym zmniejszają stres i uczucie napięcia. Tym prostym sposobem usprawniają trawienie i przyspieszają przemianę materii. W sprzedaży znaleźć można różne mieszanki odchudzające, dlatego warto wiedzieć, które z nich są najskuteczniejsze.
zobacz więcej
Trwają przygotowania do rozbudowy CKU i ZS3

Trwają przygotowania do rozbudowy CKU i ZS3

Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół nr 3 czeka wielka inwestycja. Jeszcze w tym roku zostanie rozebrany parterowy budynek od strony ul. Matejki, gdzie powstanie nowy, trzykondygnacyjny. Z kolei nad najstarszą częścią szkoły zostanie dobudowane jedno piętro. Szkoły zyskają w ten sposób kilka nowych sal lekcyjnych, których tak bardzo brakuje, zwłaszcza że we wrześniu naukę rozpocznie podwójny rocznik.
zobacz więcej
Plaża zaprasza (foto)

Plaża zaprasza (foto)

W upalny pierwszy dzień wakacji, w sobotę 25 czerwca, zgodnie z zapowiedziami ruszyła plaża miejska. Przed bardzo wysoką temperaturą do wody uciekało sporo osób, największą frajdę miały oczywiście dzieci.
zobacz więcej