Weekend: wypadek, kolizje, nietrzeźwi (foto)

Wydarzenia

Weekend: wypadek, kolizje, nietrzeźwi (foto)

04.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Wypadek z udziałem rowerzysty, sześć kolizji drogowych i dwóch nietrzeźwych kierujących to bilans ostatnich trzech dni na drogach powiatu wyszkowskiego.
Do wypadku rowerzysty doszło w sobotę ok. godz. 18.30 w Natalinie. Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili wstępnie, że kierujący oplem corsą uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. 53-letniego rowerzystę przetransportowano do szpitala. Od poszkodowanego pobrano krew do badania na zawartość alkoholu. Kierowca opla był trzeźwy.
Od piątku do niedzieli policjanci odnotowali jeszcze sześć innych zdarzeń drogowych. Na szczęście we wszystkich przypadkach bez poszkodowanych osób.
W niedzielę podczas wzmożonych kontroli staniu trzeźwości, policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch pijanych kierujących. Rano w Rząśniku zatrzymano kierowcę opla, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, a na dodatek nie ma uprawnień do kierowania. Kilka minut przed południem w Turzynie sprawdzono stan trzeźwości kierującego oplem astrą. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 1 promil alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość