Warto zadbać o zabezpieczenie domu, firmy, gospodarstwa

Wydarzenia

Warto zadbać o zabezpieczenie domu, firmy, gospodarstwa

21.01.2022
autor: Materiał sponsorowany
Coraz większą uwagę przywiązujemy po pierwsze do bezpieczeństwa, po drugie wygody. Stąd rosnące zainteresowanie rozwijającym się rynkiem zabezpieczeń technicznych, o których rozmawiamy z Adamem Wyszyńskim, właścicielem sklepu ALTECH w Wyszkowie.
By nie narażać się na straty i po prostu czuć się bezpiecznie, właściciele domów, gospodarstw rolnych, małych i dużych firm, sklepów, zakładów produkcyjnych i usługowych inwestują w telewizję przemysłową (popularnie nazywane monitoringiem wizyjnym), systemy alarmowe wyposażone w czujniki zamontowane wewnątrz obiektu oraz coraz częściej czujniki zewnętrzne wykrywają obecność intruza. Nowoczesne systemy sygnalizacji włamania i napadu umożliwiają przekazywanie sygnału o włamaniu czy obrazu z kamer do agencji ochrony lub na telefon właściciela. Będąc w dowolnym miejscu na świecie, ludzie chcą sprawdzić, co dzieje się na terenie ich nieruchomości, by móc w porę zareagować - mówi Adam Wyszyński, właściciel firmy ALTECH, na rynku od ponad 20 lat. - Proszę jednak pamiętać, że nawet najnowocześniejsze systemy alarmowe nie zabezpieczą przed włamaniem, tylko o nim powiadomią. Choć oczywiście kamery i inne zabezpieczenia pełnią rolę prewencyjną, zniechęcającą intruzów. Nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego potrafią rozpoznać, czy pojawił się człowiek, czy zwierzę, a nawet kolor czy markę samochodu - takie rozwiązania raczej są stosowane na obiektach przemysłowych i dużych firmach lecz powoli zainteresowanie nimi wśród klientów indywidualnych wzrasta.
Jedni decydują się na rozwiązania jak najprostsze, inni stawiają na nowinki technologiczne. - Współczesne centrale współpracują z instalacjami elektrycznymi, dzięki czemu zdalnie, przez telefon można np. włączyć i wyłączyć oświetlenie, czy otworzyć i zamknąć bramę ogrodzeniową, ewentualnie sprawdzić temperaturę w domu - zalety wylicza Adam Wyszyński. To przydatne rozwiązanie, gdy np. pod naszą nieobecność przyjedzie kurier. System pozwala też zapalić światło przed budynkiem, kiedy coś nas niepokoi, a jesteśmy poza domem.
- Jeśli ktoś jest zainteresowany tego typu rozwiązaniami, dobrze jest pomyśleć o nich już na etapie budowy - radzi właściciel sklepu ALTECH. - Nawet jeśli na etapie budowy domu takie rozwiązania wydają nam się niedostępne (chociażby ze względu na ograniczony budżet), warto skontaktować się i umówić na spotkanie z instalatorem i wykonać instalację, która na etapie budowy nie wygeneruje dużych kosztów, a w przyszłości umożliwi uzbrojenie jej w urządzenia bez bałaganu i ingerencji w estetykę naszego domu. To na pewno zminimalizuje koszty.
Jedną z nowinek technologicznych są mobilne, bezobsługowe wieże dozorowe. Taką ciekawostkę jeszcze przez dwa tygodnie można zobaczyć przy sklepie ALTECH. Wieża MOBILCAM sprawdza się w nadzorze miejsc trudno dostępnych i nie posiadających infrastruktury. Tego typu urządzenia wykorzystywane są na imprezach masowych, placach budowy, w rolnictwie przy ochronie maszyn dużej wartości pozostawionych w terenie w trakcie prac sezonowych czy budowie farm fotowoltaicznych - wszędzie tam, gdzie potrzeba monitoringu jest czasowa i wybudowanie stałej instalacji nie jest opłacalne. Jak jest wytrzymała i stabilna, pracownicy sklepu z podziwem obserwowali podczas ostatniej wichury.
Ale w błędzie są ci, którzy myślą, że kamery montuje się tylko w sklepach, czy dużych zakładach pracy, bo ilu klientów, tyle potrzeb. Jedna kamera, niby drobiazg, może okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem choćby w gospodarstwie rolnym. Dość popularne są też fotopułapki, które mieszkańcy montują np. w lesie, gdy w tajemniczych okolicznościach znika drzewo lub pojawiają się śmieci.
W sklepie ALTECH mamy więc i najnowocześniejsze systemy wideo, i najprostsze urządzenia, a oprócz tego są też m.in. domofony, automatyka do bram posesji i garaży oraz urządzenia do wykonania sieci komputerowej. I, co niezwykle ważne w kwestii bezpieczeństwa, można liczyć na fachową poradę.
 
Sklep ALTECH zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 8-17, w soboty 8-14; ul. Białostocka 79 (tuż przy skrzyżowaniu obwodnicy śródmiejskiej z ul. Białostocką). Telefon: 600-810-652, e-mail: sklep@firmaaltech.pl, facebook.com/phualtech.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość