Warszawska Syrenka (foto)

Wydarzenia

Warszawska Syrenka (foto)

29.03.2019
autor: Biblioteka Miejska
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie 28 marca przeprowadziła eliminacje powiatowe 42. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" ogłoszonego przez Mazowiecki Instytut Kultury. W konkursie wzięło udział 52 uczniów, zwycięzców eliminacji gminnych ze szkół powiatu wyszkowskiego.

Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Piotr Kamiński, Lidia Błachnio, Renata Powichrowska i Paweł Deluga. Komisja, oceniając przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny, z przyjemnością wysłuchała wszystkich uczestników i w wyniku przesłuchań wyłoniła następujących laureatów:
W kategorii klas 0-III
I miejsce - Maria Szewczyk z SP1, II - Arkadiusz Skrzecz z SP2, III - Maja Deptuła z SP w Nowych Budach; wyróżnienie - Blanka Czuper z SP w Kręgach
W kategorii klas IV-VI
I miejsce – Zofia Wołyniec z SP2, II - Alicja Świercz z SP w Jackowie Górnym, III – Ewelina Kryszkiewicz z SP w Zabrodziu; wyróżnienie - Łukasz Milczarczyk z SP w Rybnie
W kategorii klas gimnazjalnych
I miejsce – Oliwier Ciskowski z SP4, II – Anna Szymanik z SP w Brańszczyku, III - Gabriala Szabłowska z SP w Somiance
Uczniowie zajmujący I miejsce w każdej z trzech kategorii eliminacji powiatowych zostali zakwalifikowani do szczebla wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość