W Wyszkowie powstaje obrona terytorialna

Wydarzenia

W Wyszkowie powstaje obrona terytorialna

13.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W powiecie wyszkowskim powstaje 11. Samodzielna Drużyna Mazowieckiej Obrony Terytorialnej. Poszukuje pań i panów w średnim wieku, w dobrym stanie zdrowia, niekaranych. Chętnych zaprasza na spotkanie 15 października.
OT przypisane zostaną zadania zarówno w czasie konfliktu zbrojnego, jak i pokoju. W przypadku konfliktu to m.in. prowadzenie działań zaczepnych i walki, rozpoznanie sił wroga i zbieranie informacji, zabezpieczenie infrastruktury i obiektów strategicznych, ochrona ludności, dziedzictwa narodowego, organizacja podziemia niepodległościowego w razie okupacji.
W czasie pokoju członkowie OT będą się szkolili, wspierali działania ratownicze i zwalczali klęski żywiołowe. – OT to także wychowanie w duchu patriotycznym, współpraca i wspólne szkolenia z wojskiem, strażą pożarną, policją i innymi organizacjami proobronnymi oraz szkołami, a w szczególności klasami mundurowymi – dodaje dowódca wyszkowskiej drużyny, instruktor wyszkolenia strzeleckiego Mariusz Ragajsin.
OT poszukuje ludzi młodych i w średnim wieku. – Wymogiem uczestnictwa w zajęciach strzeleckich jest ukończenie osiemnastego roku życia – informuje dowódca. – Poszukujemy osób w dobrym stanie zdrowia oraz niekaranych za czyny umyślne. W nasze szeregi zapraszamy również panie.
Szkolenia będą odbywały się raz w miesiącu: w terenie, na strzelnicy, w sali gimnastycznej, ewentualnie w sali konferencyjnej. – Będą dotyczyły taktyki, posługiwania się bronią palną, podstaw strzelectwa bojowego, walki wręcz, ratownictwa taktycznego, medycznego, podstaw ochrony przeciwpożarowej, terenoznawstwa, nawigacji, podstaw łączności – podkreśla Mariusz Ragajsin.
Osoby zainteresowane tematyką obrony terytorialnej oraz wstąpieniem do 11. Samodzielnej Drużyny Mazowieckiej Obrony Terytorialnej w Wyszkowie dowódca zaprasza na spotkanie organizacyjno-informacyjne, które odbędzie się 15 października o godz. 17 w sali konferencyjnej pływalni WOSiR (ul. Geodetów 45).
fot. OT
ięcej na ten temat w najnowszym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość