W Wyszkowie ponownie zagra WOŚP

Wydarzenia

W Wyszkowie ponownie zagra WOŚP

09.11.2023
autor:
28 stycznia 2024 r. po raz 32. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji ponownie włącza się Wyszków, który właśnie zarejestrował sztab.
 
Podczas 32. finału będą zbierane pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja planuje kupić urządzania do: diagnostyki obrazowej (m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne), diagnostyki czynnościowej (m.in. polisomnografy i przenośne spirometry), diagnostyki endoskopowej (m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy), rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc, torakochirgurgii (m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy).
Organizatorem wydarzenia, podobnie jak w latach ubiegłych, będą Gmina Wyszków, Hufiec ZHP „Rój Promienistych” w Wyszkowie, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” oraz Szkoła dla Dorosłych „Pascal”. Siedziba sztabu będzie zlokalizowana w Urzędzie Miejskim, a szefem sztabu pozostał Leszek Marszał.
- Chcemy, aby nasz finał z roku na rok integrował, włączał coraz więcej osób i środowisk z terenu Wyszkowa i całego powiatu. Wyszkowska orkiestra będzie grała przez minimum 2 dni. Sobota będzie dniem stricte sportowym. Odnośnie niedzieli trwają ustalenia, informację przekażemy do końca grudnia - mówi Leszej Marszał. - Cel, jak zawsze zresztą, mamy jeden: chęć czynienia dobra, niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. W tym niezmiennie, od wielu lat wspierają WOŚP wyszkowscy wolontariusze; pełni energii i oczywiście z ogromnymi serduchami.
- W tym roku do sztabu dołączą nowe osoby, nastąpiła rotacja z uwagi plany zawodowe i osobiste osób, które dotychczas były w kierownictwie. Zakładamy większą współpracę w przygotowaniach z wyszkowskimi harcerzami oraz szkołami, szczególnie jeżeli chodzi o licytacje Allegro. Prawdopodobnie nastąpi również zmiana miejsca dostarczania przedmiotów na aukcje oraz oświadczeń wolontariuszy. Szczegóły wkrótce - dodaje szef sztabu.
Dla wyszkowskiego sztabu fundacja WOŚP przyznała limit 175 wolontariuszy. - Co roku liczba chętnych do udziału w zbiórce przekracza przyznane nam limity wolontariuszy. Pula przyznana dla Wyszkowa rozchodzi się w ciągu kilku dni. Dlatego z góry zakładamy wniosek do fundacji o dodatkowe miejsca. Podejmujemy stałą współpracę ze szkołami i ich wolontariatem, na których oprócz harcerzy bazujemy głównie w kwestii prowadzonej zbiórki. Rejestracja wolontariuszy będzie prowadzona w niezmienionej formule poprzez kontakt e-mail. W tym roku planujemy ją rozpocząć wcześniej, bo już pod koniec listopada – zaznacza Leszek Marszał.
Przypomnijmy, że w 2023 roku wyszkowski sztab po raz kolejny pobił swój rekord. 31. finał w Wyszkowie to historyczna zbiórka w kwocie ponad 200 tys. zł.
Wszystkie instytucje, osoby prywatne, które chciałyby w jakikolwiek sposób wspomóc działania wyszkowskiego sztabu, proszone są o kontakt elektroniczny wosp.wyszkow@gmail.com. Aktualności dotyczące 32. Finału WOŚP w Wyszkowie będą ukazywały się na profilu facebookowym Sztabu WOŚP w Wyszkowie.

Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość