W WOK Hutnik wystąpi Heroes Orchestra (WIDEO)

Wydarzenia

W WOK Hutnik wystąpi Heroes Orchestra (WIDEO)

16.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot., wideo: Heroes Orchestra
W kwietniu szykuje się prawdziwa muzyczna uczta. W WOK Hutnik 16 kwietnia wystąpi fantastyczny zespół Heroes Orchestra.
 
Heroes Orchestra to zespół powstały na początku 2017 r. przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie z inicjatywy jednego ze studentów, Mateusza Alberskiego. Nazwa nawiązuje do jednej z najbardziej kultowych serii gier – Heroes of Might and Magic, a ideą powstania orkiestry była popularyzacja gatunku muzyki z gier komputerowych. Zespół współtworzą studenci, absolwenci oraz muzycy grający na co dzień w zawodowych orkiestrach. Repertuar obejmuje aranżacje od utworów kameralnych aż po opracowania symfoniczne z chórem. Muzyka przypomina tematy filmowe oraz bajkowe. Będzie można usłyszeć znane motywy bitewne, a dla kontrastu pojawią się również nowe opracowania z II części gry Heroes of MIght and Magic w opracowaniu na orkiestrę z solistami. W repertuarze znajdą się premiery, czyli utwory, których do tej pory żaden fan Heroes Orchestra jeszcze nie usłyszał!


 
 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wystawa w zabytkowej plebanii

Wystawa w zabytkowej plebanii

„Bitwa Warszawska 1920 r. Ojczyzna ocalona” – na wystawę pod tym tytułem, do zabytkowej plebanii parafii św. Idziego, zapraszają burmistrz i biblioteka miejska.
zobacz więcej
Kalendarz wyborczy

Kalendarz wyborczy

Państwowa Komisja Wyborcza podała kalendarz wyborczy przed wyborami samorządowymi, które – przypomnijmy – odbędą się 21 października. O utworzeniu komitetu wyborczego należy powiadomić do 27 sierpnia. Na zgłoszenie kandydatów na radnych komitety będą miały czas do 17 września, kandydatów na wójtów i burmistrza - do 26 września.
zobacz więcej
Godziny i maseczki dla seniorów

Godziny i maseczki dla seniorów

Od czwartku 15 października w sklepach znów będą obowiązywały godziny dla seniorów. Z kolei Gmina Wyszków seniorom rozdaje bezpłatne maseczki.
zobacz więcej
Pożegnanie Krzysztofa Soliwody (foto)

Pożegnanie Krzysztofa Soliwody (foto)

Uroczystości pogrzebowe śp. Krzysztofa Soliwody, emerytowanego zastępcy powiatowego policji, przez 20 lat przewodniczącego Rady Gminy w Rząśniku, odbyły się 27 listopada w Lubielu Nowym. – Całe swoje życie zawodowe związał z powiatem wyszkowskim, z komendą, z lokalną społecznością, ze społeczeństwem ziemi wyszkowskiej, ale także jako społecznik z Rząśnikiem – podkreślił komendant powiatowy policji.
– Dla wielu ludzi mogłeś być przykładem tego, jak żyć dobrze, godnie, porządnie i przede wszystkim jak żyć dla drugiego człowieka – mówił o Zmarłym wójt. – Taki był, taki odszedł i taki pozostanie w naszej pamięci.
zobacz więcej