W sztok pijany motorowerzysta slalomem jechał przez wieś

Wydarzenia

W sztok pijany motorowerzysta slalomem jechał przez wieś

22.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Aż 3,5 promila miał w organizmie motorowerzysta zatrzymany w Starym Bosewie. Na jego jazdę slalomem zwrócił uwagę sierż. szt. Patryk Krupka, który akurat przejeżdżał przez wieś w czasie wolnym od pracy.
 
Zdarzenie miało miejsce w weekend. Policjant z posterunku w Długosiodle w czasie wolnym od na jednej z ulic w Starym Bosewie zauważył motorowerzystę, który jechał slalomem, całą szerokością drogi. Sierż. szt. Patryk Krupka natychmiast przerwał niebezpieczną jazdę motorowerzysty. Po zatrzymaniu od razu wyczuł od niego silną woń alkoholu. Powiadomił dyżurnego wyszkowskiej komendy, który na miejsce skierował patrol policji. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 48-letniego mieszkańca gminy Długosiodło aż 3,5 promila alkoholu!
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tys. zł.
- Sierż. szt. Patryk Krupka dał swoim zachowaniem wszystkim funkcjonariuszom doskonały przykład tego, jak każdy policjant powinien zachować się po służbie, reagować na wszelkie przejawy łamania prawa - podkreśla rzecznik policji nadkom. Damian Wroczyński.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wszelkie insynuacje w tym kierunku są dalece nieuprawnione

Wszelkie insynuacje w tym kierunku są dalece nieuprawnione

„Problemy partnerskiej uczelni Gminy Wyszków nie mają nic wspólnego z tą współpracą i wszelkie insynuacje w tym kierunku są dalece nieuprawnione. Wykorzystywanie problemów odrębnego podmiotu do dyskredytowania pracowników samorządu jest niegodne, zwłaszcza w ramach trwającej kampanii wyborczej” - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Urząd Miejski w Wyszkowie.
Chodzi o aferę z dyplomami MBA Collegium Humanum. Śledczy podejrzewają, że uczelnia handlowała dyplomami, które otwierały drogę do zasiadania w radach nadzorczych. Na liście absolwentów są liczni działacze PiS.
zobacz więcej
Jak sprawdzić samochód po numerze VIN?

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN?

Numer VIN, czyli Vehicle Identification Number to numer identyfikacyjny pojazdu nadany i umieszczony przez producenta. Współcześnie składa się on z 17 znaków – cyfr i liter z wyłączeniem liter I, O oraz Q. Jest to światowy standard w dziedzinie motoryzacji, który pozwala kierowcy pozyskać wiele bezcennych informacji – zwłaszcza na etapie zakupu samochodu. Dlaczego ważne jest sprawdzanie auta po VINie przed zakupem? Co możemy się z niego dowiedzieć?
zobacz więcej
Czy wiesz, jaką rolę odgrywają pomoce dydaktyczne?

Czy wiesz, jaką rolę odgrywają pomoce dydaktyczne?

Sposób w jaki przekazuje się wiedzę ma ogromny wpływ na to, czy zostanie ona w pełni przyswojona przez uczniów. Pomocne dydaktyczne, nazywane również środkami kształcenia, obejmują różnego rodzaju przedmioty, które oddziałują na zmysły uczniów, ułatwiając im poznanie rzeczywistości oraz konkretnego zagadnienia. Odpowiednio dobrane pomoce naukowe są w stanie znacznie przyspieszyć proces przyswajania przez ucznia informacji, a także pozwalają na urozmaicenie lekcji i uniknięcie nudy podczas zajęć. Z tego powodu w szkołach, przedszkolach oraz różnego rodzaju instytucjach szkoleniowych regularnie wykorzystuje się różne pomoce dydaktyczne, skutecznie oddziałujące na poszczególne zmysły. Bardzo często dzieli się je na środki wzrokowe, słuchowe oraz wzrokowo-słuchowe. Współcześnie wyróżniamy całe mnóstwo materiałów dydaktycznych – czy znasz je wszystkie i wiesz, jak działają?
zobacz więcej
Najnowocześniejsza huta w tej części Europy (FOTO)

Najnowocześniejsza huta w tej części Europy (FOTO)

Od roku wyszkowska huta szkła, czyli Ardagh Glass Poland sp. z o.o., jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. To efekt modernizacji, a właściwie budowy nowej huty. Budynek starej huty jest rozbierany.
zobacz więcej