W niedzielę premiera online widowiska Deptak Taneczny „#bubble”. Zapraszamy!

Wydarzenia

W niedzielę premiera online widowiska Deptak Taneczny „#bubble”. Zapraszamy!

13.01.2022
autor:
Twórcy spektaklu mieli nadzieję na osobiste spotkanie z widzami, ale na razie, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie jest to możliwe. Zapraszają więc na youtubowy kanał Wyszkowskiego Teatru Tańca, na którym w niedzielę 16 stycznia o godz. 18 premiera najnowszego Deptaku Tanecznego, tym razem pod tytułem "#bubble".
Tegorocznemu deptakowi tanecznemu chcielibyśmy nadać odświeżoną formę. Zatytułowany po prostu „#bubble” ma nawiązywać bezpośrednio, jak i metaforycznie do bańki, w której zostaliśmy zamknięci z powodu epidemii. Bezpośrednio, bo algorytmy otaczające nas w wirtualnym świecie zamykają nas w zjawisku bańki informacyjnej, a świat informacyjny coraz częściej przeplata się rzeczywistym.
Metaforycznie, bo epidemia niejako spotęgowała bańkę, w jakiej znaleźliśmy się jako jednostki - nasze światy zostały mocno odizolowane od siebie, szczególnie wśród młodzieży, która mierzyła się z podejściem do nauki zdalnej.
Okres dorastania, to wyjątkowy moment, w którym budujemy swoje wyobrażenie o świecie i poznajemy mechanizmy społeczne. Pozostając w swojej prywatnej bańce, nasza percepcja świata nie podlega weryfikacji. Nie mogąc skonfrontować swoich przekonań i myśli z innymi, nasza bańka rośnie, a my coraz bardziej się izolujemy. I tak jak świat wirtualny przeplata się coraz bardziej z rzeczywistym, tak bańka informacyjna coraz bardziej zamyka nas w naszej metaforycznej bańce przekonań.
W spektaklu występują tancerze: MB Studia Tańca Martyny Busławskiej, Szkoły Tańca Deptak Jolanty Wiśniewskiej oraz Wyszkowskiego Teatru Tańca. Choreografia: Jolanta Wiśniewska, Martyna Busławska; reżyseria: Martyna Busławska; scenariusz: Damian Olczak; mixy muzyczne: Kacper Gonera; światła: Damian Białorudzki; realizacja filmu: Kamil Zdzierak/ Z Production; zdjęcia, plakat, grafika: Mikołaj Napiórkowski.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wyszków.
Podziękowania dla: 
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, Dyrektora WOK-Hutnik Mariusza Kowalskiego.
Ogromne podziękowania dla rodziców za zaufanie i cierpliwość, dziękujemy za oprawę medialna tygodnikowi Nowy Wyszkowiak i redakcji Tuby Wyszkowa.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość