Bug Nature Festival - to nowy pomysł gminy Wyszków. Festiwal będzie składał się z trzech oddzielnych wydarzeń artystyczno-sportowo-rekreacyjnych. Podczas koncertów nad Bugiem zobaczymy lokalnych wykonawców, ale też gwiazdy: Kaśkę Sochacką, zespół Kamp oraz rappera Kękę. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.
Konferencja promująca planowane na trzy soboty lipca wydarzenie odbyła się w środę 16 marca. - Za nami prawie 2 lata ograniczeń wynikających z pandemii, ograniczeń w spotkaniach, imprezach masowych. Obecnie mamy bardzo niespokojny czas, ale liczymy na to, że latem tego roku będziemy mogli już organizować imprezy bez ograniczeń. Mieszkańcom należy się czas wytchnienia - rozpoczął burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Chcemy powiedzieć państwu o nowym pomyśle, nowym wydarzeniu w gminie Wyszków. Bug Nature Festiwal to synergia sportu, muzyki, rekreacji i kontaktu z naturą. Wydarzenie promujące Wyszków i przepływającą przez naszą gminę rzekę Bug.
Podczas Bug Nature Festiwal usłyszymy różne rodzaje muzyki. - Połączenie tzw. lokalsów, czyli artystów pochodzących z Wyszkowa, z gwiazdami ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej sceny muzycznej. Do tego wydarzenia rekreacyjne połączone z charakterem muzyki. To wszystko w pięknym, zabytkowym parku nad rzeką Bug - zapowiedziała naczelnik wydziału promocji urzędu miejskiego Edyta Wittich. - Będziemy chcieli zachęcać nowe pokolenie do aktywnego trybu życia, żeby jak najwięcej czasu spędzali w otoczeniu przyrody, a nie tylko przed komputerami, spróbowali nowych możliwości.
16 lipca dominować będzie pop alternatywny. Przed koncertami WOSiR zorganizuje na plaży miejskiej turniej siatkówki, w parku odbędą się zajęcia jogi.
Na scenie wystąpią lokalni artyści: Plantacja Ironii, czyli Matliński, Kosmala, Lewandowski. - To kolaboracja kilku wyszkowskich artystów, którzy mają na swoim koncie wydane płyty. Głównymi założycielami są Michał Kosmala - autor płyty „Modlitwy”, Ernest Matliński - gitarzysta zespołu „Forever Freedom” i ja - akurat pracuję nad trzecią płytą fortepianową - o projekcie opowiadał Piotr Lewandowski. - Wiele piosenek pisaliśmy do szuflady, ponieważ mieliśmy w planach zagranie ich kiedyś z zespołem. Do projektu zaprosiliśmy też gości. Będzie akordeon, skrzypce, instrumenty szkockie, ludowe, głównie strunowe. Zapraszamy serdecznie na koncert. Nasza muzyka będzie na pograniczu rocka alternatywnego i muzyki alternatywnej folkowej.
Tego samego dnia wystąpi również wyszkowianka Maryla Modzelan. - Odliczam dni do muzycznego spotkania w Wyszkowie - zapewnia. - Niesamowicie cieszę się, że będę mogła uczestniczyć w tej imprezie. Razem z moim zespołem zagramy autorskie utwory oraz covery z gatunków takich jak soul, pop, r&b oraz funk. Nie może was tam zabraknąć, dlatego w imieniu swoim oraz moich muzyków chciałabym bardzo gorąco zaprosić na to wyjątkowe wydarzenie.
Gwiazdą tego dnia będzie Kaśka Sochacka.
23 lipca to dzień muzyki elektronicznej. - Wcześniej swoich sprawności będzie można spróbować na supach na wyszkowskiej plaży. Instruktorzy będą pokazywać, jak korzystasz z tego najmodniejszego ostatnio sprzętu wodnego - zapowiedziała Edyta Wittich.
Na scenie wywodzący się z Wyszkowa, a mieszkający w Berlinie, pracujący przy międzynarodowych projektach muzycznych Pysh, czyli Filip Abramczyk - DJ, kompozytor muzyki elektronicznej. - Poza tym jestem dumnym wyszkowianiem zamieszkałym obecnie w Berlinie - podkreśla artysta.
Gwiazdą tego dnia będzie zespół Kamp.
30 lipca to dzień hip-hopowy. Przed koncertami - koszykówka uliczna w parku.
Na scenie Fabster i Richard Jones.
- Zajmuję się produkcją muzyki. Obecnie pracujemy nad lokalnym projektem, który będzie zrzeszał artystów z Wyszkowa. Oprócz tego zajmuję się didżejką, poprowadzę imprezę tego dnia - zaprosił Fabster.
- Muzyką zajmuję się 12 lat, całe doświadczenie zbierałem w Wyszkowie. Cieszę się, że będę mógł wystąpić przed swoją publicznością - dodał Richard Jones.
Gwiazdą tego dnia będzie polski rapper Kękę. - Na tym koncercie możemy spodziewać się ogromnej frekwencji, także z okolicznych miast - zauważa Edyta Wittich.
Współorganizatorami festiwalu są WOK „Hutnik” i WOSiR
- Festiwal będzie bardzo różnorodny. Mówimy o jednym festiwalu, ale to trzy oddzielne wydarzenia. Chcemy, żeby każdy dzień różnił się od siebie nie tylko muzyką, ale także oprawą, zaangażowaniem techniki, imprezami towarzyszącymi. Chcemy zaangażować lasery, telebim. Duże przedsięwzięcie, ale nie boimy się takich wyzwań - zapewnił dyr. WOK „Hutnik” Mariusz Kowalski.
- Nie ma sportu bez muzyki i muzyki bez sportu. Muzyka wszędzie towarzyszy sportowcom, ale i muzycy związani są ze sportem - dodał dyr. WOSiR Adam Szymański.
Impreza odbędzie się w nowym miejscu w parku, w którym takie wydarzenia nie były dotąd organizowane. Scena stanie za popularną górką, by w tle znajdowała się rzeka. Na ogrodzonym terenie LOK-u będzie strefa gastronomiczna z food trackami i ogródkiem piwnym.