W kinie filmy lekkie i przyjemne

Wydarzenia

W kinie filmy lekkie i przyjemne

31.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Najmłodszych kinomanów WOK Hutnik zaprasza na animację „O czym szumi las”, nieco starszych – film familijny „Moje wakacje z Rudym”, a tych jeszcze starszych – francuską komedię „Alibi.com”.
 
„O czym szumi las: 1 – 7 września, godz. 16 (2D, dubbing), premiera!
Norwegia 2016, reżyseria: Rasmus A. Sivertsen, animacja, czas trwania: 75 minut.
Las Huckybucky to przyjemne miejsce do życia dla wszystkich zwierząt. Wśród nich jest całkiem spora grupa myszy, m.in. Mikołaj Myszowspinacz i Morten Myszodrewniak. W lesie obowiązuje jednak brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed znacznie większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na, zdawałoby się, bezbronne myszki. Kiedy lis próbuje zjeść babcię Mortena Myszodrewniaka, przyjaciele postanawiają działać. Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Podejmują się prawdziwego wyzwania przekonania wszystkich drapieżników do nowej idei.
 
Moje wakacje z Rudym: 1 – 7 września godz. 17,30 (2D, dubbing)
Australia 2016, reżyseria: Kriv Stenders, familijny, czas trwania: 88 minut.
Pełna humoru i przygód, wakacyjna opowieść o wielkiej przyjaźni między jedenastoletnim chłopcem, a niezwykłym czerwonym psem, osadzona w niepowtarzalnych plenerach krainy kangurów – Australii. Entuzjastycznie przyjęte przez publiczność „Moje wakacje z Rudym” mają na koncie nominacje do Nagród Australijskiego Stowarzyszenia Krytyków. Znalazły również uznanie dziecięcego jury Generation Kplus na festiwalu Berlinale 2017. Nakręcony w malowniczych plenerach Antypodów film nie pozostawi nikogo obojętnym i z pewnością znajdzie uznanie miłośników psów i nie tylko. Humor, wzruszenia i wielkie emocje dla całej rodziny gwarantowane!
Kiedy jedenastoletni Mick (Levi Miller) zostaje wysłany na farmę dziadka (Bryan Brown) w odległym regionie Pilbara w Zachodniej Australii, spodziewa się, że na miejscu czeka go wyłącznie nuda i ciężka praca. Wszystko zmienia się, gdy w życiu Micka pojawia się Blue – jedyny w swoim rodzaju czerwony pies. Przygarnięty przez chłopca rezolutny zwierzak z miejsca staje się jego nieodłącznym towarzyszem i przyjacielem na dobre i na złe. Wkrótce wielka przyjaźń łącząca Micka i Blue da początek wydarzeniom, którymi zachwyci się cały kraj!
 
Alibi.com: 1 – 3 i 5 – 7 września godz. 19.15 (2D, napisy)
Francja 2017, reżyseria: Philippe Lacheau, komedia, czas trwania: 90 minut
Nie kłam… my zrobimy to za Ciebie! Porywająca komedia o facecie, który tak się wzbogacił na kłamstwach, że nie stać go już na szczerość! Jeden z największych francuskich komediowych przebojów ostatnich lat!
Firma Grega – Alibi.com to strzał w dziesiątkę. Idealna propozycja dla każdego, kto ma coś do ukrycia. Skaczesz na boki, migasz się w pracy, unikasz teściowej – Alibi.com zapewni ci wymówkę na każdą okazję. Ale kij ma dwa końce. Gdy Greg z wzajemnością zakocha się w pięknej Flo, szczęście przysłoni mu pewien drobiazg: otóż Flo najbardziej na świecie nie znosi kłamstwa. Co robi więc Greg, by ukryć swoją profesję? Kłamie jak z nut. Wkrótce jednak zaczyna cienko śpiewać, gdy okazuje się, że ojciec Flo jest jednym z jego klientów. Greg musi więc zbudować piętrową ściemę, która w przypadku wpadki pogrzebie jego wielką miłość, szczęście i złotodajną firmę. A kłamstwo, jak wiadomo, ma raczej krótkie nogi…
 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość