Uwierzyć w siebie (foto)

Wydarzenia

Uwierzyć w siebie (foto)

23.05.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Mam nadzieję, że będziecie bawić się równie dobrze jak występujący na scenie – zwróciła się do publiczności, otwierając III Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami „Otwarta Scena”, w WOK Hutnik 18 maja, Urszula Mikołajczyk, prezes wyszkowskiego koła PSOUU. – Jestem pewna, że zabawa będzie przednia.
I tak było. Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Marek Rosłoniec przywitał wszystkich bajką o szarym słowiku, z której płynęła nauka, że trzeba uwierzyć w siebie i wspólnie spędzać czas, a nie żyć w samotności. Słowik, gdy patrzył na inne, kolorowe ptaki, „myślał sobie, jako one są wspaniałe”. „zawsze wydawało mu się, że inne ptaki miały bardziej ostre dzioby, dłuższe ogony, szybciej latały, ładniej machały ogonkami. We wszystkim wydawały się lepsze od niego”. Dlatego „wolał siedzieć pod swoim krzaczkiem, blisko rodziców i tylko przyglądać się zabawie innych”. Jednak okazało się, że był w błędzie, bo warto wyjść do innych i nie ukrywać swoich talentów. 
Festiwal się rozwija, w pierwszym wystąpiło 5 podmiotów, w drugim – 9, a w tym roku – 10; w sumie 12 zespołów: „Malinowe Przedszkole”, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy i wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoła Filialna w DPS Fiszor w Gaju, Bezpieczny Przedszkolak przy ul. Geodetów i dwie jego filie, przy ul. 1 Maja i w Rybienku Leśnym, Przedszkole integracyjne nr 4, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Polsko-Angielska Szkoła Akademia Ucznia (kl. II), indywidualnie Julia i Olwier, klasa integracyjna SP5.
Festiwal poprowadzili Anna Mielczarczyk, instruktor terapeuta w WTZ i Adam Łoziński, uczestnik WTZ.
Młodzi artyści śpiewali, tańczyli i recytowali, budząc różnorodne emocje, od radości po wzruszenie. A publiczność gorąco ich oklaskiwała.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość