Uwaga! Smog!

Wydarzenia

Uwaga! Smog!

18.11.2018
autor: mjk
Uwaga! Jakość powietrza jest bardzo zła. W niedzielę, 18 listopada około 17.00 przekroczone są wszelkie normy jakości powietrza nad Wyszkowem.

Wg danych z godziny 17.00 poziom stężęnia pyłów PM 10 to 333% normy, a dla pyłów PM2,5 norma przekroczona została ponad 4-krotnie! Wystarczy wyjść na ulice miasta, żeby przekonać się, jak trudno się oddycha.


Wg danych Systemu Monitoringu Powietrza w naszym mieście osiągnięto poziom czerwony: Nie należy przebywać na otwartym powietrzu zbyt długo. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych oraz chorych na astmę, choroby alergiczne skóry, oczu i choroby krążenia. Zaleca się unikanie lub ograniczenie do minimum czasu przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia. Należy unikać dużych wysiłków fizycznych na otwartym powietrzu i zaniechać palenia papierosów. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem.


Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość