Uwaga! Castingi do filmu

Wydarzenia

Uwaga! Castingi do filmu

05.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
15, 22 i 29 lipca w Wyszkowie, Somiance i Serocku odbędą się castingi do krótkometrażowego filmu pt. „Relax”, który będzie nagrywany w Popowie. 
„Relax” to krótkometrażowy debiut fabularny jednej z najzdolniejszych reżyserek młodego pokolenia Agnieszki Elbanowskiej - autorki docenianych i nagradzanych w kraju i zagranicą filmów dokumentalnych. Film „Niewiadoma Henryka Fasta” zdobył nagrodę za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny na Festiwalu „Młodzi i Film” i nagrodę prezesa SFP na Krakowskim Festiwalu Filmowym; „Polonez” - wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „It’s All True” w Rio de Janeiro; „Pierwszy Polak na Marsie” - Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2016, wyróżnienie jury i nagrodę publiczności 15. Gdańsk DocFilm Festival.
„Relax” będzie - podobnie jak dokumenty Agnieszki Elbanowskiej - portretem małej społeczności. Mimo iż tym razem będzie to portret fabularny, to projekt nie straci tak charakterystycznego dla reżyserki stylu wypracowanego w filmach dokumentalnych - połączenia powagi, humoru i absurdu.
Film opowiada historię dyrektora domu wczasowego „Relax”, którego nieliczny personel szykuje się na przyjazd uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje. Perspektywa spotkania z „obcym” - twierdzi Agnieszka Elbanowska - doskonale weryfikuje to, jak widzimy samych siebie. W oczekiwaniu na przyjęcie uchodźców, bohaterowie filmu mimowolnie definiują swoją tożsamość. 
Film „Relax” realizowany jest w ramach programu „30 minut” w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. To jeden z najważniejszych w Polsce programów dla młodych twórców. Studio Munka jest producentem filmu, producentem wykonawczym jest Maria Gołoś (Rozbrat Films), współproducentka filmu „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, nagrodzonego Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Podczas nagrywania filmu potrzebnych będzie wielu statystów. Dlatego twórcy zapraszają na plan mieszkańców Wyszkowa i okolic. W lipcu odbędą się trzy castingi:
  • 15 lipca, godz. 14-19.30 (rejestracja zainteresowanych od godz. 13.30) w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”
  • 22 lipca, godz. 10.30-19 (rejestracja od godz. 10) w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance
  • 29 lipca, godz. 10.30-17.30 (rejestracja od godz. 10) w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
Szczegóły dotyczące castingów można uzyskać pisząc na adres mejlowy: relax.casting@gmail.com.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość