Usługi weterynaryjne dla psów i kotów

Wydarzenia

Usługi weterynaryjne dla psów i kotów

14.03.2024
autor: materiał zewnętrzny
Usługi weterynaryjne są niezbędne w wielu sytuacjach, o czym doskonale wiedzą właściciele psów, kotów i innych zwierzaków. Poza regularnymi badaniami i szczepieniami musimy mieć na uwadze także to, aby odwiedzać weterynarza zawsze w razie pogorszenia stanu zdrowia naszego pupila. Z pomocą przychodzi weterynarz Janeczek we Wrocławiu, który posiada wieloletnie doświadczenie i wiedzę w zakresie leczenia zwierzaków! Czym zajmuje się weterynarz ortopeda i kardiolog? Kiedy trzeba udać się z psem lub kotem do specjalisty?

Weterynarz ortopeda

Doświadczony weterynarz Janeczek we Wrocławiu na pierwszym miejscu stawia dobro swoich pacjentów i ich zdrowie. Jest to specjalista, który zajmuje się głównie diagnozowaniem i leczeniem chorób u zwierzaków. Pamiętajmy o tym, że zwierzęta, tak samo jak ludzie, także mogą borykać się z różnymi schorzeniami! Kiedy zwierzakowi pomoże weterynarz ortopeda?

Lekarz ten ma za zadanie wspierać te zwierzęta, które mają uszkodzony układ ruchu z różnych przyczyn. Psy i koty niejednokrotnie mają złamania, zwichnięcia, skręcenia i dysplazję stawu biodrowego. Poza tym czasami uszkodzeniu ulegają stawy zwierzęcia, wpływając na dyskomfort podczas ruchu. Nic więc dziwnego, że jako opiekunowie musimy na bieżąco obserwować stan zdrowia swoich pupilów i szybko reagować w razie problemów. 

Ortopeda dla psów jest wyspecjalizowany przede wszystkim w układzie ruchu zwierząt. Najczęściej psy wymagają jego pomocy, gdyż prowadzą intensywny tryb życia. W klinice weterynaryjnej leczone są nawet najtrudniejsze przypadki, a specjaliści dokonują oceny stanu układu ruchu zwierzaka i diagnostykę obrazową. W efekcie w jednym miejscu możemy kompletnie zadbać o stan zdrowia ukochanego psa lub kota, który boryka się z trudnościami w poruszaniu się. Co ciekawe, niektóre rasy są znacznie bardziej narażone na występowanie dysplazji stawów biodrowych - należy mieć to na uwadze podczas zakupu psa. 

Weterynarz kardiolog

Zaufany kardiolog weterynarz to lekarz pracujący z odpowiednim podejściem i zaangażowaniem w stosunku do zwierzaków. Co obejmuje opieka kardiologiczna w przychodni weterynaryjnej? Przede wszystkim wykonywane są badania kardiologiczne, które obejmują procedury takie jak:

  • Wywiad kardiologiczny z właścicielem psa lub kota
  • Badanie kliniczne dotyczące sprawdzenia stanu błon śluzowych, tętna, osłuchiwania serca, pomiaru liczby oddechów 
  • Badanie RTG klatki piersiowej z oceną sylwetki serca
  • Badanie USG serca

Uzyskane wyniki pozwalają ustalić diagnozę i dobrać kompleksowy plan leczenia zwierzaka. Kolejny etap to wdrożenie wraz z właścicielem odpowiednich czynności, które pozwolą zwierzęciu odzyskać zdrowie. 

Psy i koty to zwierzęta najczęściej odwiedzające gabinety weterynaryjne. Dla wielu osób są one członkami rodziny, dlatego każda choroba wzbudza stres i nerwy u właściciela. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbyć wizytę u weterynarza także z innymi zwierzakami, zwłaszcza że zakres usług profesjonalnych weterynarzy jest niezwykle szeroki i rozbudowany.

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dlaczego soczewki ACUVUE są dobrym wyborem?

Dlaczego soczewki ACUVUE są dobrym wyborem?

Rozważając zakup soczewek kontaktowych, stajemy przed wyborem pomiędzy jakością a ceną. Tanie soczewki kontaktowe ACUVUE oferują złoty środek, łącząc te dwa aspekty. Znane z innowacyjności i komfortu użytkowania, stanowią one doskonałą propozycję dla osób poszukujących wydajnego i ekonomicznego rozwiązania dla swojego wzroku. Przeanalizujmy, co sprawia, że są one uznawane za jedne z najlepszych na rynku w swojej kategorii cenowej.
zobacz więcej
Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

Artyści, sportowcy, społecznicy, przedsiębiorcy wypełnili salę widowiskową WOK „Hutnik” podczas gali wręczenia Nagród Starosty Powiatu Wyszkowskiego za rozwój i promocję powiatu w roku 2023. Nagrody główne powędrowały do: Jerzego Sitka, Barbary Pędzich-Ciach, UKS Olimp Wyszków, Stowarzyszenia „Wspólna Przyszłość” oraz Urszuli Popławskiej - Gospodarstwo Edukacyjne Cuda i Wianki w Kicinach.
zobacz więcej
Ciekawe spotkanie ze Zbigniewem Janasem (FOTO)

Ciekawe spotkanie ze Zbigniewem Janasem (FOTO)

Bardzo interesujące, prawie dwugodzinne spotkanie autorskie ze Zbigniewem Janasem – działaczem opozycyjnym z czasów PRL, politykiem, posłem na Sejm czterech kadencji, świetnym gawędziarzem - połączone z promocją jego książki „Spotkania. Każde pozostawia ślad” - odbyło się w poniedziałek 25 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Spotkanie prowadził Karol Pękul.
zobacz więcej
Nieoficjalnie. Taki może być podział mandatów w radzie miejskiej

Nieoficjalnie. Taki może być podział mandatów w radzie miejskiej

Nieoficjalnie. Do Rady Miejskiej w Wyszkowie PiS wprowadzi 6 radnych, Razem dla Ziemi Wyszkowskiej – 2, Wspólnota Samorządowa – 4, WIS Masz Wybór – 7 mandatów.
zobacz więcej