Udało się po 5 latach starań

Wydarzenia

Udało się po 5 latach starań

29.05.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Po kilku latach starań Inspekcja Weterynaryjna odkupiła od rodziny Skarżyńskich teren, na którym znajduje się siedziba Powiatowego Lekarza Weterynarii. - Cieszę się z tego rozstrzygnięcia, bo byliśmy już blisko opuszczenia tego terenu – mówi Edmund Matey.
 
W 2015 r. Powiatowy Inspektorat Weterynarii otrzymał informację, że decyzją sądu teren, na którym od 1956 r. miała swoją siedzibę weterynaria (w latach 90. jego część zajęła WKU), odzyskała rodzina Skarżyńskich (przedwojenni właściciele majątku Rybienko). Atrakcyjna działka o powierzchni 4.118 m kw., wyceniona na prawie 550 tys. zł, powinna wrócić do właścicieli. Oczywiście, weterynaria mogłaby ją kupić, ale problemem było zdobycie takiej kwoty pieniędzy. Przez 4 lata Edmund Matey, powiatowy lekarz weterynarii, pukał do różnych drzwi, żeby zdobyć środki na wykupienie tego terenu. Ostatecznie za działkę zapłaciła Inspekcja Weterynaryjna. Została podpisana ugoda ze spadkobiercami. 
- 10 marca otrzymałem decyzję, podpisaną przez starostę Jerzego Żukowskiego, że jest to mienie Skarbu Państwa, które przekazuje w trwały zarząd Powiatowemu Inspektoratowi Weterynarii. Cieszę się z tego rozstrzygnięcia, bo byliśmy już blisko opuszczenia tego terenu – mówi Edmund Matey.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość