Uczcie i wychowujcie (foto)

Wydarzenia

Uczcie i wychowujcie (foto)

14.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
- To dzięki państwu szkoła uczy i wychowuje, jest miejscem, w którym młody człowiek wyrusza w podróż ku dojrzałości – do nauczycieli zwróciła się prowadząca gminną uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej Małgorzata Wyszyńska, 13 października w WOK „Hutnik”.
Niespodzianką dla nauczycieli gminnych szkół i przedszkoli, już na początku uroczystości, był występ akrobatycznej grupy Czarski Art: Magdalena Sztencel, Mateusza Czwojdzińskiego i Macieja Czarskiego. - Po tak zapierającym dech w piersiach pokazie trudno będzie przyciągnąć państwa uwagę przemówieniem. Prezes ZNP Maciej Wójcik radziłby mi użyć słów kluczy, np. nagrody, podwyżka – z uśmiechem zauważył burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Później mówił już zupełnie poważnie: - Miarą etosu nauczyciela w wychowaniu jest odpowiedzialność za ucznia, za jego dobro, a ostatecznie za jego dojrzałość. Polacy, pytani o autorytety, a dziś nie jest o nie tak łatwo, bardzo często, sięgając do wspomnień, doświadczeń, wskazują swoich byłych pedagogów. Nauczyciel jest dla ucznia przewodnikiem, który pomaga wytyczyć życiową drogę. Szanowni państwo, wykonujecie niezwykle odpowiedzialną pracę. Zdajemy sobie sprawę, ile to wymaga od was wrażliwości, poświęcenia i życzliwości. Nie jest łatwo być autorytetem. Na miarę samorządowych możliwości staramy się was wspierać, stwarzać możliwie najlepsze warunki pracy. Wspólnie musimy dbać o jakość naszej gminnej oświaty, o dobrą przyszłość naszych najmłodszych mieszkańców. I w tych wyzwaniach zawsze macie, państwo, we mnie przyjaciela. Uczcie i wychowujcie, niezmiennie z pasją i radością.
Nagrody Burmistrza otrzymali nauczyciele, którzy w ubiegłym roku szkolnym „prowadzili uczniów do sukcesów w zawodach i konkursach przedmiotowych, angażowali się w życie szkoły i społeczności lokalnej.” Już dziesięcioletnią tradycją Gminnego Dnia Nauczyciela jest też wyróżnianie tytułem Dobrego Wychowawcy nauczycieli, którzy „swoim zaangażowaniem, ciężką pracą wyróżniają się na tle innych pedagogów, poświęcają prywatny czas, aby wspomóc i motywować uczniów w ich rozwoju i samodoskonaleniu”.
 
Nagroda Burmistrza 2017
Wiesław Mielczarczyk i Halina Nowak z SP w Rybnie
Wiesław Pasek i Alicja Irena Kosińska z SP2
Zbigniew Szczerba, Jolanta Maria Popławska i Joanna Podgórska z SP5
Agnieszka Łuczyńska, Liliana Końska i Beata Przybysz z Przedszkola nr 2
Hanna Dziubiel, Dorota Jastrzębska i Katarzyna Zalewska z SP1
Jolanta Sarnacka, Agnieszka Pałka i Nina Szawa z SP4
Alina Oleksiak z SP3
Urszula Gałecka z SP w Lucynowie
Krzysztof Ochmański z SP w Leszczydole-Nowinach
 
Dobry Wychowawca:
Elżbieta Majewska, Jolanta Przybysz, Olga Mitłosz, Magdalena Nizińska z SP2
Beata Paruszewska, Danuta Podolak i Wioleta Obidzińska z SP3
Monika Skołożyńska i Małgorzata Kwiecińska z SP w Lucynowie
Dorota Kulesza z SP w Leszczydole Starym
Katarzyna Sakowicz, Emilia Wojtkowska, Lucyna Wilczyńska, Anna Ropelewska-Gerek, Krystyna Szczuka-Wiśniewska z SP5
Jolanta Piątkowska z SP w Leszczydole-Nowinach
Aleksandra Lange, Ineza Renata Pieniążek, Jolanta Królikowska i Jolanta Sarnacka z SP4
Milena Rudnick, Marianna Wołyniec i Agata Barbara Marciniak z SP w Rybnie
Renata Grodzicka, Beata Mierzejewska, Anna Sieńkowska i Katarzyna Kośnik z SP1.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość