Twierdził, że nigdy nie zostanie zatrzymany (foto)

Wydarzenia

Twierdził, że nigdy nie zostanie zatrzymany (foto)

29.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KWP w Radomiu
Policjanci komendy wojewódzkiej zatrzymali 40-letniego wyszkowianina poszukiwanego listami gończymi przez kilka sądów w całym kraju m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze kilka dni przed zatrzymaniem zadzwonił do wyszkowskiej komendy, by pochwalić się… że nigdy nie zostanie ujęty.
 
Na trop 40-latka wpadli policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Mężczyzna od roku przebywał na wolności, jednak nadal był poszukiwany listami gończymi przez sądy z Lublina, Chełma i Mińska Mazowieckiego. Do odsiedzenia miał kolejne 9 lat za kradzieże z włamaniem i przywłaszczenia mienia.
Poszukiwany był bardzo czujny. Często zmieniał adresy zamieszkania, pomieszkiwał u swoich przyjaciółek. Potrafił też cztery razy dziennie zmieniać marki aut, którymi się porusza, najczęściej luksusowe. Był tak pewny siebie, że kilka dni przed zatrzymaniem zadzwonił do wyszkowskiej policji, poinformował, że jest poszukiwany... ale jest tak dobry w ukrywaniu się, że nigdy nie zostanie zatrzymany.
Na ślad 40-latka policjanci natrafili w Lublinie. „Mężczyzna nie spodziewał się, że w ręce policjantów wpadnie, gdy będzie poddawał się swojemu ulubionemu zajęciu, czyli ćwiczeniom na siłowni. To w ich czasie do siłowni „wpadli” mazowieccy policjanci. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony” - informuje KWP w Radomiu.
Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób od 4 lat funkcjonuje w strukturach wydziału kryminalnego wojewódzkiej policji.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość