Tramwaje wodne od lipca (foto)

Wydarzenia

Tramwaje wodne od lipca (foto)

26.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. starostwo
Dwa tramwaje wodne od lipca będą kursowały między miejscowościami Serock – Kuligów – Popowo Kościelne – Serock.
 
Tramwaje pojawiły się dzięki Stowarzyszeniu na rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego z siedzibą w Serocku, które realizuje projekt współfinansowany ze środków powiatu wyszkowskiego „U ujścia Bugu – organizacja przeprawy promowej w Gminie Somianka”. Niewątpliwie będzie ona atrakcją Turystycznej Krainy Dolnego Bugi i Narwi w okresie wakacyjnym.
Dwa katamarany pasażerskie ALBATROS 1 i ALBATROS 2 będą kursowały między miejscowościami Serock – Kuligów – Popowo Kościelne – Serock. Przeprawa ta stanowi dopełnienie pętli rowerowej wokół Zalewu Zegrzyńskiego. Tramwaje wodne dostępne są w każdą sobotę i niedzielę w czasie wakacji (od 1 lipca do 1 września).
Spełniają także rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej, gdzie można otrzymać informację o lokalnych atrakcjach turystycznych, bezpłatne wydawnictwa (mapy, ulotki i przewodniki) reklamujące miejscowe pensjonaty, smażalnie ryb, restauracje, wypożyczalnie kajaków i rowerów
Katamaran zabiera jednorazowo do dwunastu pasażerów oraz osiem rowerów. Bilet kosztuje 5 zł w jedną stronę.
Na terenie powiatu wyszkowskiego mamy do wyboru trasę: Popowo Parcele – Kuligów (i dalej do Serocka). Na trasie do Popowa, od 1 lipca, kursy się będą prawdopodobnie w godzinach: 12.45, 13.45, 14.45, 15.45.
Aby dojechać do miejsca postoju katamaranu w Popowie Parcele, należy jechać ul. Do Przystani, następnie kierować się drogą prosto do Bugu na wał. Tam za małym rondem zieleni zatrzymuje się tramwaj (nie wchodzimy na teren ośrodka!).
Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego planuje również organizację wycieczek dla grup zorganizowanych (dla 12 lub 24 osób) na trasie, połączone ze zwiedzaniem Skansenu w Kuligowie nad Bugiem oraz degustacją miejscowych potraw.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie