materialy/info/med1/7756.jpg

Wydarzenia

To przecież nasz bal (foto)

02.02.2020
autor: Elżbieta Borzymek
Panie i panowie, poloneza czas zacząć – ogłosiła wicedyrektor Joanna Kacprzyk, rozpoczynając bal studniówkowy ZDZ Centrum Kształcenia w Wyszkowie, który odbył się 1 lutego 2020 r. w Domu Weselnym „Salwin” w Woli Mystkowskiej.
 
– Życzymy wszystkim wspaniałej zabawy do białego rana, bo to przecież nasz bal, do którego niejednokrotnie będziemy powracać w naszych wspomnieniach – podkreślili prowadzący sobotni wieczór abiturienci.
Joanna Kacprzyk i dyrektor ZDZ CK w Wyszkowie Dariusz Glinka poprowadzili korowód, w którym tańczyli uczniowie dwóch trzech klas liceum; policyjnej i psychologiczno-pedagogicznej.
- Spotkaliśmy się w ten wyjątkowy wieczór, aby zakosztować wspólnej studniówkowej zabawy – zapowiedzieli prowadzący sobotni wieczór abiturienci Zuzanna Woźniak, Krystian Załoga i Kasandra Szymańska. Powitali dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, tegorocznych maturzystów z osobami towarzyszącymi. – Ta studniówka ma wyjątkowy charakter, kończy pewien etap w naszym życiu, przed nami egzamin dojrzałości – matura – przypomnieli.
- Matura – to brzmi przerażająco, a zarazem ciekawie – wyznali.
- Matura jest taką umowną granicą, za którą zaczyna się dorosłe życie – zauważyła wicedyrektor Joanna Kacprzyk – życie na własny rachunek, bez parasola ochronnego w postaci rodziców i nauczycieli. To życie będzie zależało od waszych codziennych decyzji, więc życzę wam, aby to były dojrzałe decyzje. Przytoczyła myśl Seneki: „Jeśli nie wiesz, do jakiego portu płyniesz, żadne wiatry nie będą ci przychylne”. Życzyła jasno sprecyzowanych życiowych celów, trafnych wyborów i decyzji. – Wierzę, że dobrze wykorzystacie pozostałe do matury 93 dni – zwróciła się do uczniów – że będzie to czas wytężonej pracy, która przyniesie efekty w maju podczas egzaminów. A na dzisiejszą – wyjątkową noc życzę wyśmienitej zabawy do białego rana.
Podziękowała rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie balu: - Nietrudno zauważyć ich wzruszone twarze – patrzą na was z dumą – mówiła dalej do uczniów. – Pokażcie im, że potraficie bawić się dobrze i odpowiedzialnie. Pamiętajcie, że w życiu piękne są tylko chwile, dlatego życzę wam, aby dzisiejszy wieczór należał do takich niepowtarzalnych chwil. 
- To wy – zwróciła się do nauczycieli – sprawiacie, że szkoła to nie tylko budynek, sprawdziany. Widzę, że w wykonywaną pracę wkładacie serce. Za wasze oddanie dziękuję.
Dziękuję też dyrektorowi Centrum Kształcenia w Wyszkowie panu Dariuszowi Glince za wszelką pomoc, przychylność i życzliwe podejście.
Przekazała życzenia od dyr. Agaty Rydzewskiej, która nie mogła być obecna, ale z uczestnikami „dzieli radość tych wyjątkowych chwil”.
- Pamiętamy was sprzed kilku lat, kiedy przekroczyliście mury szkoły – mówił dyr. Dariusz Glinka. – Za przysłowiowe 100 dni wchodzicie w dorosłość. Wasz sukces w przyszłym życiu zależy głównie od was. My, wasi wychowawcy, nauczyciele, życzymy wam powodzenia na drodze w dorosłość i na maturze.
- Wiem, że waszym celem było wskazanie im takiej drogi, aby wyrośli na mądrych i wartościowych ludzi – do wychowawców i nauczycieli serdeczne słowa i podziękowania w imieniu rodziców skierowała Aneta Kotowska-Woźniak. – Podejmowaliście się niełatwych i wymagających zadań, aby wzbudzić zainteresowanie światem, nauką i drugim człowiekiem. Najważniejsze jest jednak to, że zawsze byliście blisko, zarówno w chwilach radości, jak i smutku. To wy sprawiliście, że szkoła stała się dla nich drugim domem, a wy – wychowawcy byliście nie tylko przewodnikami po świecie edukacji, ale często powiernikami najskrytszych sekretów. Za wszystko dziękujemy dyrekcji, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły.
Maturzystom życzyła, „żeby ta noc była niezapomniana” i „dobrej zabawy do białego rana”.
Wyrazem, także uczniowskich, podziękowań były kwiaty i upominki dla dyrekcji, grona pedagogicznego i rodziców. 
Szczególnie serdeczne słowa i podziękowania popłynęły w stronę wychowawczyń: kl. III policyjnej – Joanny Kacprzyk i kl. III psychologiczno-pedagogicznej – Ewy Jasińskiej za „przygotowanie do dorosłości” i „stworzenie domowej atmosfery” oraz nauczycieli – „za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość, cierpliwość i okazaną pomoc”. 
- Gorące podziękowania należą się także naszym rodzicom, którzy przez całe życie byli przy nas – podkreślili prowadzący. – Żadne słowa, wywody, długie mowy nie wyrażą tego, co czujemy.
Podziękowania usłyszeli też bohaterowie tego wieczoru: - To dzięki wam każdy dzień spędzony w szkole był niezapomniany i wyjątkowy. 
Wyjątkowa również była ta noc, jedna z pięknych w życiu chwil.
WOK Hutnik - Koncert szantowy
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie żyje papież Franciszek

Nie żyje papież Franciszek

W wielkanocny poniedziałek, o godz. 7.35 zmarł Papież Franciszek. Wczoraj jeszcze pojawił się na balkonie bazyliki Świętego Piotra na południowe błogosławieństwo Urbi et Orbi, czyli miastu i światu.
zobacz więcej
Porządki w ogrodzie? Dowiedz się, jak powinno się postępować z odpadami!

Porządki w ogrodzie? Dowiedz się, jak powinno się postępować z odpadami!

Wiosna stanowi jedną z najlepszych pór roku na dokonanie diametralnych porządków w ogrodzie – tak, by latem móc cieszyć się pięknem zielonej przestrzeni pełnej kwiatów, a także przydomowych upraw. Aura tej pory nierzadko zachęca nawet największych wielbicieli czterech ścian do przebywania na zewnątrz, zaś przestrzeń zaniedbana w czasie zimy zdecydowanie potrzebuje konkretnego uporządkowania. To właśnie po zimie ogrodowe rośliny budzą się do życia; inne niszczone są przez mrozy, brak światła słonecznego oraz nadmierną wilgoć. W efekcie ogród wymaga pracy. Podczas takich prac zazwyczaj powstaje masa odpadów; chociaż intuicja może podpowiadać, że sterta ziemi, kamieni czy gałęzi wcale nie zalicza się do grona śmieci, rzeczywistość jest nieco odmienna. Po wiosennych porządkach pozostać mogą między innymi odpady zielone, wielkogabarytowe oraz inne, których nie da się zaliczyć do żadnej kategorii. Już dziś dowiedz się, jak charakteryzować dane pozostałości po sprzątaniu ogrodu, a także co konkretnie zrobić, by pozbyć się ich z ogrodu.
zobacz więcej
Święto Konstytucji 3 maja (FOTO)

Święto Konstytucji 3 maja (FOTO)

Upamiętnieniem 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja były uroczystości, które odbyły się w sobotę w Wyszkowie, w sanktuarium św. Idziego, przy Grocie Matki Bożej z Lourdes.
zobacz więcej
Sporządzanie testamentu – sprawdź, co warto wiedzieć!

Sporządzanie testamentu – sprawdź, co warto wiedzieć!

Testament to zazwyczaj dokument, w którym autor zawiera informacje na temat rozporządzenia dotyczącego własnego majątku na wypadek śmierci. Według obowiązującego prawa, powinien on zawierać postanowienia wyłącznie jednej osoby – w Polsce nie ma bowiem dopuszczenia ważności testamentów wspólnych; oznacza to, że jeżeli dojdzie do sporządzenia takowego dokumentu, w świetle prawa będzie on nieważny. W naszym kraju dzielimy testamenty na zwykłe oraz szczególne; do pierwszej grupy należy między innymi testament notarialny (sporządzany przez notariusza) oraz holograficzny (odręczny), zaś druga grupa dokumentów obejmuje testament ustny, a także wojskowy. Jak sporządzić testament i na czym konkretnie polega dziedziczenie systemowe? Czy dokument może zostać uznany za nieważny? Już dziś poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania!
zobacz więcej