To pejzaż moich wyobrażeń (FOTO)

Wydarzenia

To pejzaż moich wyobrażeń (FOTO)

30.06.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Jeszcze do 15 lipca w galerii WOK Hutnik można oglądać wystawę rysunku “Koincydencje” Małgorzaty Kozon. - Cieszę się, że możemy się w końcu spotkać po tak długiej przerwie. Kultura przeniosła się do sieci, my również zrobiliśmy kilka wystaw online. Ale bezpośredni kontakt ze sztuką to inny odbiór, inne relacje – zgromadzonych na finisażu wystawy, 30 czerwca, powitała instruktorka WOK Hutnik Irena Filipowicz.
 
Małgorzata Kozon od wielu lat mieszka w Wyszkowie. Dyplom na ASP w Warszawie zrobiła w 1992 r. Studiowała rzeźbę oraz tkaninę artystyczną, zajmowała się ceramiką i malarstwem akwarelowym. Poszukując swojej drogi artystycznej, zaczęła rysować. 
Prezentowane na wystawie prace powstały w ciągu 4 miesięcy, od stycznia do maja. - Pierwszą inspiracją był film o Morzu Arktycznym, zafascynowała mnie masa wody. Za pomocą linii chciałam oddać te wodne zjawiska. Rysunek okazał się kapitalnym medium do wyrażania pomysłów. Te prace to pejzaż moich wyobrażeń - opowiadała Małgorzata Kozon. 
Wystawa nosi tytuł “Koincydencje”. Słowo oznacza przypadek, zbieg okoliczności, zbieżność kilku zdarzeń, jest często nieoczekiwana i bez dostrzegalnej przyczyny. - I tak było w tym przypadku, sama jestem zaskoczona efektem tych działań - przyznała autorka. 
"Znajduje inspiracje do tworzenia we wszystkim, co ją otacza. Od zwierząt, po różnego rodzaju nasiona roślin" - w wystawowym folderze napisała Kaja Kozon, córka artystki. - "Od fragmentów ludzkiej działalności po mechanikę. Powodem pracy może stać się wszystko, co przyciągnie jej wzrok i wywoła impuls twórczy. (...) Twórczość Małgorzaty Kozon czasami wydaje się chaotyczna, zawiła czy wielowątkowa. Ten rodzaj efektu pracy przedstawia pewną część rysunków. Pewną, ponieważ inna jej część jest opanowana, zdeterminowana harmonią, miarą i proporcjami. Te dwa nurty uzupełniają się.” 
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Co z naszymi gimnazjami?

Co z naszymi gimnazjami?

Wiele wątpliwości i obaw budzi zapowiadana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej likwidacja gimnazjów. O ile w miarę spokojni mogą być nauczyciele podstawówek i zespołów szkół, gdzie powstaną 8-letnie szkoły powszechne, o tyle powody do niepokoju mają nauczyciele gimnazjów, w Wyszkowie szczególnie Gimnazjum nr 2. – Ta ustawa rzeczywiście może pozbawić ich pracy. Likwiduje szkołę, w której uczą – przyznaje zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
zobacz więcej
Biała porcelana - jaką klasyczną porcelanę wybrać?

Biała porcelana - jaką klasyczną porcelanę wybrać?

Porcelana od zarania dziejów, a już na pewno od chwili, kiedy powstała, kojarzy się z elegancją, bogactwem, wykwintnością. Kiedyś był to materiał na wagę złota, dziś wciąż jest kosztowna, choć już dostępna dla każdego. Istnieje wiele wariantów, w Polsce chyba najbardziej rozpoznawana jest porcelana z Bolesławca - zdobiona w wyszukane, ręcznie malowane wzory. Jednak dziś skupimy się na klasycznej elegancji - czyli na białej porcelanie. Sprawdź, jaką warto wybrać.
zobacz więcej
Tablica ku czci Jana Mioduchowskiego

Tablica ku czci Jana Mioduchowskiego

24 kwietnia na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca mjr. pil. Jana Mioduchowskiego, który w sierpniu 1944 r. kilkakrotnie latał ze zrzutami dla powstańców warszawskich. Tablicę ufundował Zarząd Główny Związku Powstańców Warszawskich.
zobacz więcej
Bezpłatna mammografia w miesiącu świadomości raka piersi

Bezpłatna mammografia w miesiącu świadomości raka piersi

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Bezpłatne badania mammograficzne wykonywane będą w Wyszkowie i Długosiodle.
zobacz więcej